Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kivettem egy lakást, de a...

Kivettem egy lakást, de a tulaj nem korrekt?

Figyelt kérdés

Miután megkötöttük a szerződést, rá 7 napra jelentette be, hogy nem akarja hogy bejelentsem magam a címre, mert ő nem bízik senkiben. Ha ezt tudtam volna, nem költözök oda, nem kötök vele szerződést, így meg ha felmondanám, nála maradna a kaució. Most mégis mit tegyek? Ahogy láttam itt és más oldalakon, kötelességem bejelenteni magam, meg szükségem os Van rá. De most akkor mit tegyek? Ha bejelentem magam, nem tudom mire számítsak a tulajtól. Bonthatja a szerződést és megtarthatja a kauciót? Nem tudom mit tegyek, nyomorult kormányablakba sem tudok elmenni, mert 8-tól este 7-ig dolgozom és buszozok, addigra meg már semmit se lehet intézni...

Nem tudom mi tévő legyek, kezdek pánikolni.


2022. febr. 6. 12:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#8 kiadott lakások után is adózni kell. Ezért is van olyan, hogy 100-ért bérled a lakást, de a szerződésre 60at írtok, mert aki kiadja, kevesebbet akar adózni utána.



Csak egy egyszerű kérés, de akik nem értenek dolgokhoz, ne akarják már megmondani a "tutit"... Jó néhány komment már törölve lett, nem értem, hogy nem teszi világossá a dolgot.

2022. febr. 6. 14:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan bérleti szerződést nem szükséges ellenjegyeztetni. Két ember magánjogi aktusa, senki másra nem tartozik. Hitelesíteni? LOL


A bejelentkezést meg lehet ejteni a szerződés bemutatásával.


A bejelentkezés jogot nem keletkeztet.


Hetesnek írom: hogy nincsenek albérlők, bérlők vannak. Gondolom vén kecske vagy már, akit a kommancsok itt felejtettek, azért albérlőzöl.

A bérlőnek kotelessége bejelentkezni oda ahol huzamosabb ideig tartózkodik. Ez nem kegy, büdös bogár, hanem a te kötelességed is biztosítani. Ha ezt akadályozod, akkor majd a hatóság jól megszivat, aztán nézhetsz.

2022. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tudnátok linkelni egy hatályos jogszabályt pl, vagy egy hivatalos oldalról közzétett posztot, ami igazolja, hogy 1. Kötelességem bejelenteni magam oda, 2. A tulaj/főbérlő törvényt sért, ha ezt tiltani akarja?
2022. febr. 6. 15:38
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bérlő (vagy a lakás használatára feljogosított személy) részéről a bejelentkezéshez – a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül – csupán a lakáshasználatot igazoló okirat bemutatása szükséges. Vagyis a bérbeadó külön hozzájáruló nyilatkozata nélkül is eleget tud tenni a bejelentkezésre vonatkozó törvényi kötelezettségének.


Az ingatlantulajdonosok a lakás kiadásával együtt ugyanis annak használatáról, egyben a lakcímbejelentési eljárásban biztosított jogukról is „lemondanak”. Fontos ugyanakkor, hogy a lakcím bejelentése önmagában nem keletkeztet az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot, a lakcímnyilvántartásban szereplő, esetlegesen már téves adatok javítása (bérlő elköltözése, szerződés megszűnése, stb. esetén) bármikor kezdeményezhető.


Lakcímbejelentésre az ország bármelyik kormányablakában lehetőség van, amelyek elérhetőségei és nyitvatartási rendje a kormányablak.hu oldalon található. A gyorsabb ügyintézés érdekében pedig javasoljuk a Központi Időpontfoglaló Alkalmazás használatát.

2022. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!