Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kivettem egy lakást, de a...

Kivettem egy lakást, de a tulaj nem korrekt?

Figyelt kérdés

Miután megkötöttük a szerződést, rá 7 napra jelentette be, hogy nem akarja hogy bejelentsem magam a címre, mert ő nem bízik senkiben. Ha ezt tudtam volna, nem költözök oda, nem kötök vele szerződést, így meg ha felmondanám, nála maradna a kaució. Most mégis mit tegyek? Ahogy láttam itt és más oldalakon, kötelességem bejelenteni magam, meg szükségem os Van rá. De most akkor mit tegyek? Ha bejelentem magam, nem tudom mire számítsak a tulajtól. Bonthatja a szerződést és megtarthatja a kauciót? Nem tudom mit tegyek, nyomorult kormányablakba sem tudok elmenni, mert 8-tól este 7-ig dolgozom és buszozok, addigra meg már semmit se lehet intézni...

Nem tudom mi tévő legyek, kezdek pánikolni.


2022. febr. 6. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha van szerződésed, azzal el tudod intézni a bejelentkezést. Ha annyira fontos, veszel ki egy nap szabit.
2022. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Hogyan kötöttétek azt a szerződést?

Ha rendesen, közjegyző alatt megy, akkor neked bejelentési kötelezettséged is van.

2022. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 3 hete dolgozom ott, ha szabit akarnék kivenni, kb vége is lenne a próbaidőmnek és elküldenének.


#2 egymás között kötöttük, közjegyző nem lett bele vonva, mondván "megbízik bennem", aztán 1 héttel később ellőtt egy ilyen szöveget...

2022. febr. 6. 12:16
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

3#


Akkor az nem szerződéskötés,hanem csak aláfirkáltatok egy papírfecnit.Nincs hitelesítve a szerződés.

2022. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

"nyomorult kormányablakba sem tudok elmenni, mert 8-tól este 7-ig dolgozom "


Pedig máshogy nem tudod megoldani.


"Akkor az nem szerződéskötés,hanem csak aláfirkáltatok egy papírfecnit.Nincs hitelesítve a szerződés."


Albérleti szerződést nem kell hitelesíteni közjegyzőnek vagy ügyvédnek.

2022. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

"A lakcímet bármelyik okmányirodában be lehet jelenteni. Ha a lakásbérleti szerződést két tanú is aláírta, tehát "teljes bizonyító erejű magánokiratnak" minősül, akkor nincs szükség arra, hogy a tulajdonos külön még a lakcímbejelentő lapot is aláírja. "


Ha nincs tanúzás, jelzed neki,elmész az okmányirodába a szerződéssel. Ha nem akarja, hogy a NAV rászálljon, kéred vissza a kauciót és könnyes búcsút vesztek egymástól örökre.Persze, nem lesz egy könnyű menet, de ennyit vállalnod kell ahhoz, hogy megfelelő lakásban élhessél.

2022. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha be akarnál jelentkezni a lakásomba én is kidobnálak. Az albérlők kicsit el vannak tévedve manapság
2022. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ha nem akarja, hogy a NAV rászálljon"


NAV-nak mégis a fene köze van a lakcímbejelentéshez? Szépen leadózza a tulaj a bérleti díjat onnantól sírhatsz a navnak, az a része rendben van.

2022. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

ma 13:56

Szerinted egy ilyen "egymás közötti szerződéssel" rendes, adózott bérleti jogviszonyt ad ki?

2022. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#7 mint tulaj/főbérlő, nincs beleszólásod abba, hogy az albérlő bejelentkezik a lakás címére, amit bérel, azaz ahol tartózkodik(tartózkodási hely). Inkább a lakásokat kiadók vannak elszállva, mint hülyegyerek a hintából.
2022. febr. 6. 14:56
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!