Milyen módon lehetne a befizetett összeget visszakérni?
Nemrégiben befizettem 200.000 forintot egy ilyen noname iskolában.
Természetesen aláírtam egy szerződést de másolatot nem kaptam róla,semmi papírt nem kaptam.
Na most a sulit ott kellett hagynom mivel mint kiderült csaltak a és pótvizsgadíj néven még több pénzt akartak rajtam bevasalni. Felkerestem a hivatalt de igazat adtak,és a jogszabály is igazolja hogy nekem van igazam.
A kedves c típusú igazgató az összes hallgatónak belehazudott a képébe,és teljesen másról tájékoztatott mint ami a törvényben van. Kiderült az is hogy egyik "oktatónak" sincs tanári diplomája,és a végzettségükről is hazudnak a közösségi oldalukon. De ugye a törvény állítólag lehetővé teszi hogy magániskolában nem muszáj a tanári végzettség.
Természetesen felkerestem az "igazgatót" de ő fenyegetőzve,több pénzt követelőzve,ordibálva elhajtott. (Persze míg nem fizettem addig jó pofizott).
De még a szerződés másolatát sem láthatom mert nem adják ki.
Azt bevallotta hogy több ember is van aki számára problémás volt. Gondolom futnak a pénzük után ők is.
A hivatal nem tud eljárni mert magán fenntartású intézmény.
Így nem tudom hogy milyen módon lehetne jogi elégtételt venni?
A többi problémás esetet meg nem tudom felkeresni.
Szembe szállni meg nem nagyon merek vele mert mint említettem a kisebbségtől származik de amúgy a művelt formából. Meg amúgy egy nagyképű gennyláda.
Fogyasztóvédelmi hivatal, szerintem. Mert vettél egy szolgáltatást csak épp nem azt kaptad amiért fizettél.
De szerintem bármilyen hivatalos szervhez elmész legalább azt meg kéne tudják mondani, hogy kinél érdemes reklamálni.
Szerződés és számla hiánya nélkül egy kicsit nehéz dolgod lesz. Előbb kellett volna észnél lenni, és gondolni arra, hogy ha ilyesmi nincs, akkor sumákolás van. De nincs minden veszve.
Össze kell fogni a többi tanulóva, akik szintén hasonló cipőben járnak, és feljelentést tenni. Tanúsítjátok, hogy senki se kapott stb. NAV-nál is lehet feljelentést tenni, hiszen akkoradócsalás is van, és kérdés, hogy a tanárok ill. a foglalkoztatottak után fizetnek-e adót.
Aztán polgári per...
Persze jobban jársz, ha ügyvédi felszólítással vagy közjegyzői fizetési meghagyással kezdeményezed a befizetett összeg visszafizetését, hidd el, nem akarnak pereskedni, csak próbálkozni. Ha azt nem fogadják el, akkor polgári per. Azt követően mennék nav-hoz. Csak mert ha előbb a nav-hoz mész, akkor az adócsalásért szétbüntetik őket, és mire azt kiköhögik, nektek már semmi se marad, amit fizethetnének.
Ezt érdemes csoportosan intézni. olcsóbb is, hatékonyabb is.
Ha ott tartotok, akkor bízzatok meg egy ügyvédet a feljelentés megtételével.
Amúgy kártérítést és sérelmi díj megfizetését is követelhetitek.
Ügyvéd kiszámolhatja a reális követeléseteket, közjegyző hivatalos levélben felszólíthatja őket a fizetésre, ill. ha nem ismerik el az adósságot, akkor mehettek a bíróságra, ha elismerik, akkor meg fizetésre kötelezi őket, és ha nem fizetnek, akkor végrehajthat. Gyorsabb, mint a polgári per, mert annak lezárultáig kb a céget is felszámolják, bár ott is lehet akadályozni, hogy a per lezárultáig a felszámolást függesszék fel...
Egy ilyen magániskola valamilyen gazdasági társaság. Küldj e gazdasági társaságnak egy közjegyzői fizetési meghagyást, ennek díja 8 ezer forint. Előre írd meg azt a szöveget amivel a követelésed jogosságát indokolod.
Ha erre határidőn belül nem fizetnek, akkor a fizetési meghagyásos eljárás automatikusan polgári perré alakul (ilyentől jellemzően megijednek, ha érzik követelésed jogosságát, mert ha olyan perbe mész, amit nyersz akkor fizethetik perköltségként az ügyvéded díját is, ami simán lehet minimum 1 millió Ft).
Köszönöm a segítséget!
Megpróbálok elindulni a javasolt utakon.
Kis javítás, ha közjegyzői fizetési meghagyásra írásos ellentmondás van akkor alakul csak polgári perré, egyébként:
“ Amennyiben a kötelezett a jogosult követelését elismeri vagy arra nem nyilatkozik, a fizetési meghagyás a kézhezvételt követő tizenhatodik napon jogerőssé válik. Ha a jogerő ellenére a kötelezett nem fizet, a jogosult végrehajtást kezdeményezhet a fizetési meghagyásban megjelölt összeg tekintetében.”
De legyen az az első lépés, hogy az összes sértett diák elérhetőségét megszerzed, ill. valaki más, és együtt tesztek mindent.
Ha te pl. ki is harcolod magadnak, kitiltanak a suliból, és nem tudsz másnak segíteni, kapcsolatot teremteni másokkal, ők meg megússzák az egészet. Ezt úgy kell csinálni, hogy fájjon!
És ha mindenkinek, aki beleállt a dologba, fizetett, akkor még mindig fel lehet nyomni a nav-nál. stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!