Ilyenkor mi van a végkielégítéssel?
Mennék gyedről vissza dolgozni, de az anyacég nem tud visszavenni.
Felvesz az egyik partnercég, aki nem jogutódja a cégnek meg semmi.
Viszont azt akarják, hogy közös megegyezéssel távozzak, végkielégítés nélkül.
Úgy adják elő, hogy milyen jó fejek, milyen szerencse, hogy van ott hely, elintézték nekem, stb.
Nekem ez annyira nem jó, mert másik városban van a cég, ezért többet kell utaznom saját költségen, ha rajtam múlna, én a régi helyre mennék vissza.
Ha nagyon kekeckedek, nem írom alá, lehet elintézik, hogy ne vegyen át a másik cég.
10 éve vagyok a cégnél, 3 havi fizu+30 napos felmondási idő, tehát 4 havi pénztől esek így el ha aláírom, ami így gyed után nagyon jól jönne.
Másik, ha most átmegyek és a másik cég mondjuk elküld 1 év múlva, nem jár semmi.
Mit lehet ilyenkor tenni?
"Mit lehet ilyenkor tenni?"
Dönteni. Elmondtad az érveidet pro és kontra. Hogy melyiket választod, neked kell eldöntened.
Kérdező, ezt ne fogadd el. Engem se tudtak visszavenni gyes után a cégemhez, mert időközben a nagy cég azon leányvállalata bezárt és más városban működött tovább. Automatikusan ők mondtak fel és ki is fizették ami nekem végkielégítés járt, pedig több éve voltam már akkor gyes-en a gyerekeimmel.
Most a munkaerőpiac neked kedvez. Keresik a munkaerőt és nem munkanélküliség van, ahol meg kellene ragadni a kedvezőtlen megoldásokat is, hogy munkád lehessen.
GYES után neked először ki kell adják a szabadságodat, utána jönne a felmondási idő (ez összevonható, a felmondási időd alatt kiadhatják a szabadságodat ami összegyűlt) vagy kifizethetik pénzben ha megszűnik a munkaviszonyod.
Vagyis még ebből is járhat neked plusz pénz.
Ha ők mondanak fel neked, az munkajogilag más helyzet, mint a közös megegyezés, pont emiatt próbálkoznak azzal, hogy téged rávegyenek. Szerintem tedd egymás mellé azt, hogy mennyi pénzt kellene neked kifizetniük, meg hogy milyen esélyed van munkát találni ha nem fogadod el annak a másik cégnek a lehetőségét egyáltalán.
Ha netán olyan környéken laksz vagy olyan speciális a munkád ami helyett nem tudnál 3-4 hónap alatt keresni egy másikat, vagyis elfogyna a végkielégítésedre és egyéb miatt kifizetett pénz és még nem lenne munkád, akkor érdemes az ajánlatot elfogadnod. Ilyenkor nem vesztesz mert ha nehéz ott munkát találni akkor hiába ragaszkodsz a végkielégítéshez, az csak arra lesz jó hogy abból élj meg és még utána se lesz bizonyosan munkád amikor már elfogy ez a pénz.
Azonban ha úgy látod, hogy nem vesz át az a másik cég simán amiatt hogy nem mentél bele az egyezségbe, de mégis tudsz találni 2-3 hónapon belül magadtól másik állást, ami lehet hogy teljesen más de akár jobb is lehet a most felajánlott lehetőségnél - akkor ne menj bele az alkuba és ragaszkodj a felmondáshoz, végkielégítéshez! Még mindig lehet hogy a másik cég így is átvesz rögtön.
"A gyermekkel otthon töltött idő munkaviszonynak számít, azonban nem a teljes időtartam alapján jár szabadság a munkavállalónak. A dolgozót az igénybe vett szülési szabadság (legfeljebb 24 hét) időtartama és a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság első 6 hónapja alapján számított szabadság illeti meg. E szabadságot a munkáltató a fizetés nélküli szabadság megszűnésétől számított 60 napon belül köteles kiadni. Így a GYES-GYED-ről visszatérő munkavállaló részére rendszerint a felhalmozódott szabadság kerül rögtön kiadásra. A szabadság pénzben való megváltása kizárólag a munkaviszony megszüntetése előtt lehetséges."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!