Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véleményed szerint milyen...

Véleményed szerint milyen hatással van az életünkre a jog? Milyen szinten szabályozza?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi, vagyok 🤗
2021. dec. 9. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van joga. Az a jó ha az ember tisztában van a jogaival. Magyarországon szerintem a magánemberek joga egyáltalán csorbul. A politika az már más kérdés, de a kérdésed se egyértelmű.
2021. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Túlszabályoz a magyar jogrendszer. Túlságosan beleavatkozik az emberek életébe.

Ugyanakkor erőszakos bűncselekményeknél eléggé védtelenül hagyja a sértettet, de a tanút is.

Túlságosan elnagyolt. Mintha ugyanazt a szabályrendszert akarnánk használni egy konyhakés használatánál és egy atomerőmű üzemeltetésénél is - azon az alapon, hogy mindegyik tevékenység balesetveszélyes.


Egyszer hallottam egy nagyon kritikus mondatot, amivel sajnos egyet kell értenem:

"Magyarország nem jogállam, hanem a jogászok állama."

2021. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Túlszabályozza
2021. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mo.-n? Semennyire. Ha a másik vét, akkor "Nekem jogom van perlekedni", ha én voltaam a hibás, akkor meg "Ott sem voltam, nem az én hibám".
2021. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!