Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem aggasztó az, hogy milyen...

IV. KecskeShajt kérdése:

Nem aggasztó az, hogy milyen behatóan megfigyelés alatt tartottak valakit?

Figyelt kérdés

Esetünkben S. Ábelt. Nyilván az esetében érthető, de azért nem félelmetes, hogy bepoloskázzák és kamerázzák a házad?

A Pegazus óta tudjuk, hogy a törvényesség látszatára sem adnak, szóval, ezt bárkivel meg lehet tenni.

Régebben hallottam ismerősöket ilyenekről beszélni, hogy őket követik, megfigyelik, meg lehallgatják. Azt hittem, csak paranoiásak és ilyen csak a Rákosi-rendszerben fordulhatott volna elő.

Most utólag talán igazuk is lehetett. Mostanában olyan, mintha közelednénk egy orwelli világ felé.

Paranoiás idióta lennék? Van abban valami, ahogy látom a dolgokat?

Egyvalamit meg is válaszolnék előre:

Tudom, hogy páran majd azt gondolják: á, ez sosem történhet meg, különben is, törvénytisztelő állampolgár vagyok.

A Pegazus ügy megfigyeltjeinek is az volt a "bűnük", hogy kritizálták a kormányt, nyomoztak a mutyiügyekben, ezekkel nem sértve semmilyen törvényt.

Másfelől tegye a szívére az a kezét, aki soha, semmilyen törvényt nem sértett. Letöltöttél mondjuk egy torrentet. Átmentél a piros lámpán, stb. De még ez sem kell:

Látják, hogy megcsaltad a feleséged, máris zsarolható vagy.

Egy gyilkosból sokkal komolyabb dolgot is ki lehet zsarolni, ha szemet hunynak a tette felett: gyilkoljon meg egy újságírót, cserében kisebb büntetéssel megússza, mint a korábbi gyilkosságával.



2021. nov. 11. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Van venne valami, aggasztó
Talán van benne valami, de nem aggódnék
Paranoiás idióta vagy
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soha semmi illegálisat nem tettem. Nem is félek semmitől. Lehet poloskázni, lehallghatni, kamerázni. Úgysem fogtok látni semmit sem 😄
2021. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar a megfigyelés, de a cégek is ezt csinálják, és sokat tenni nem tudok.
2021. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Tetszik ez a módszer.

Kitalálsz egy hülyeséget - a pegazusos marhaságaidat - majd ezeket tényként kezelve következtetsz egy másik marhaságra.

A mesedélután az óvodában volt. Itt az ilyet szimpla hazugságnak nevezik. Ne hazudj!

2021. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor Kósa vajon miről beszélt?

Az Izraeliek a semmit adják bérbe a baráti kormányoknak?

2021. nov. 11. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Inkább megnyugtató.
2021. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább vállaltad a neved. Levike után te vagy az új ügyeletes hülye. Gratulálok!
2021. nov. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kretens ***** válasza:
6....Valahogy ez az egész gyakorikérdések is egy rejtett kódolásnak tűnik nekem.Jelenleg amikor barátaimmal beszélgetek bármiről utánna itt virágnyelven bizonyos topikokban szembesülök azzal hogy lehet hogy lehalgatnak.De pont ez lesz a vesztük.Hihető de a valóságban fals információkkal lehet hogy egy egész hálózat le lesz buktatva és egyátalán nem csodálkoznék azon ha jó pár rendőrön is kattanna a bilincs.Főleg az döbbenetes számomra hogy virágnyelven kapom vissza hogy mikor mit csinálok meg kivel beszélgetek saját lakásomban.A gépem kameráját már régen nem használom ez miatt.Habár a győri katonai biróságon komolyan vették az aggodalmaimat és bizony sikerült pár igen csak érdekes bizonyitékkal szolgálnom.
febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!