Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lmbtq propaganda kategória-e...

Lmbtq propaganda kategória-e ha egy közepiskola fiú diákjai lánynak öltöznek az iskolában? Lehet-e törvényileg aggályos?

Figyelt kérdés

Simán megtörténhet ilyesmi gólyahéten, Halloweenkor, farsangkor, bolondballagáskor.


Milyen következményei lehetnek ennek egy iskolára? Aggályos-e ez törvényileg? Propaganda-e?


2021. okt. 15. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha az a céljuk, hogy az lmbtq közösséget népszerűsítsék, akkor igen. Ha nem, akkor nem.
2021. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha ki kerül róla egy fotó, azt technikailag annak adja elő a média aminek akarja, onnantól meg bizonyítja az ellenkezőjét, aki tudja
2021. okt. 15. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"De ha ki kerül róla egy fotó, azt technikailag annak adja elő a média aminek akarja"

Bárki annak adja elő, aminek akarja. De ha bíróságon nem tudja bizonyítani, értelemszerűen következménye sem lehet.

2021. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván, bíróság, de ha a média szétcincálja az iskolát, akkor már kb mindegy mit tesz a bíróság. A "tisztára mosás" sose lesz olyan hangos, mint maga a balhé
2021. okt. 15. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Szaladj! Jelentsd fel öket ha ilyent látsz. Viktor biztosan megdicsér érte. Talán még a fejedet is megsimogatja!
2021. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés eszembe juttatta, hogy anno 2002 vagy 2003-ban általános iskolában farsangkor KÖTELEZŐ volt a fiúknak lánynak, a lányoknak fiúnak öltözni. A propaganda szó számomra azt jelenti, hogy valami ideológiát terjeszteni akarunk, célja, hogy több ember "álljon át a mi oldalunkra". Hát elmondhatom, hogy egy beöltözős farsang miatt nem lettem.... nah jó ez rossz példa, de nem a farsanghoz köthető :D Szóval ez a farsang miatt egy osztálytársam sem lett se transznemű sem pedig homoszexuális (vagy legalábbis jól titkolják és férjhez/feleséghez mentek) sem pedig transzvesztita (bár utóbbi nem LMBTQ kategória). Ráadásul egy szülő sem tett kifogást, egy orgánumban sem jelent meg, hogy az iskola melegeket nevelne, stb.


Ebből kiindulva szerintem egyáltalán nem minősül propagandának, hiszen nem ad a jelenséghez semmi olyan extra tartalmat, hogy "csináld te is", vagy, hogy "nekünk jó nektek nem, jobb lenne nektek így". Az, hogy a jelenlegi politikai helyzet mit diktál sajnos egy más kérdés, ahogyan az is, hogy ezt a sajtó hogyan hozza le. Nyilván akinek az a célja, hogy mindenbe IS belemagyarázza azt, hogy az LMBTQ emberek megint terjeszkednek, kényszerítenek, propagálnak, átnevelnek stb az rá fog ugrani a témára és fanatikusan ebben fog hinni. Én viszont tartom magamat ahhoz, hogy valakinek nem az ártatlanságát kell bizonyítania, hanem a vádló félnek a bűnösséget. Szóval szerintem (és remélem), hogy egy ilyen helyzetben ahol mondjuk az iskolások (önszántukból) az ellenkező nemnek öltöznek be a jókedv, vagy valami alkalom miatt, nem lehet jogi következmény tárgya.

2021. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy tudom melyik konkrét eset miatt írodott ki a kérdés. :D

Nem, ez nem propaganda. Propagandának az számít, ha valamit népszerűsítenek, például azt mondják, hogy legyél meleg/transzszexuális, mert az jó, nem pedig az, hogy a végzősök ezzel szivatják a náluk fiatalabbakat (mellesleg, akiknek a nagyobbik része „kézséggel” beleegyezett ebbe).

Tudtommal törvényileg ezt nem korlátolja semmi sem Magyarországon, sem a környező országokban.

Az iskolára nézve válthat ki negatív visszhangot, de amennyiben jól gondolom, hogy melyik iskoláról van szó fölösleges ezen töprengeni. Többek között azért is, mert nem nagy városban van, nem Magyarországon, egy olyan országban, ahol épp van sürgetőbb probléma is és, mert tudtommal senki sem panaszkodott miatta. Amennyiben nem jól tudom, hogy melyikről van szó, akkor ez nyilvánvalóan a helyi helyzettől függ.

2021. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!