Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy hazam,de a szuleim...

Van egy hazam,de a szuleim nem engedik,hogy bekoltozzek oda a baratommal. Kerhetem a rendorseg segitseget vagy kinevetnenek?

Figyelt kérdés
Gondoltam ra hogy fogom magam es bekoltozok,be van rendezve,van kulcsom stb felnott vagyok,dolgozok,nem fuggok toluk,es nem szolhatnak bele hogy kivel elek ott,de felek a balhetol.
2021. okt. 3. 17:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

14.

de igen, ez központi és sarkalatos dolog az egész kérdésben.

ok nélkül nem létezik ilyen szintű ellenszenv.

valszeg faterod levágta, hogy szélhámos a pali, te meg menthetetlenül odavagy érte, mert állat módon meg tud farkalni, ez meg ugye felülírja, azt hogy szélhámos, azt hogy börtönviselt, kb minden tényt felülír, egészen addig amíg le nem lép a ház árával.

2021. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt a lényeg: "Mivel ok vettek nekem kb 10 eve,azt gondoljak,hogy ok rendelkezhetnek vele."

Ez a szüleid ajándéka te meg úgy kezeled mintha semmi közük nem lenne hozzá.

Ők dolgoztak meg azért a pénzért amiből vették, ők adták neked te eddig még semmit nem tettél érte. Még annyit sem hogy odaköltözz és ne a szüleiddel élj.

Nyilván van oka annak hogy a pasiddal nem akarnak odaengedni.

Akkor mutasd meg nekik hogy képes vagy értelmesen dönteni és egyedül élni - költözz oda EGYEDÜL.

Ne a pasid legyen a szempont. Ha komolyan gondolja veled akkor el fogja fogadni hogy neked először egyedül kell élned. Most sem lakik veled az albérletedben.

Tapasztald meg azt, hogy milyen amikor a pénzedből egyedül kell boldogulnod! Mutasd meg a szüleidnek hogy tényleg felnőtt vagy!

beszélj velük, mondd el, hogy NEM a pasiddal akarsz oda most beköltözni, egyszerűen azért vették neked a házat hogy a tiéd legyen, hát nagyon köszönöd hogy ennyit segítettek neked és most használni fogod. Mondd el nekik, hogy így nem kell az albérletedet fizetned, végre a saját lakásodban akarsz élni és nem máséban, így a házat is tudod majd felügyelni, ők is közelebb lesznek ha segítségre lesz szükséged stb.

felejtsd most el a pasidat, ez a te döntésed kell legyen tőle függetlenül. Hagyj időt a szüleidnek arra hogy hozzászokjanak, te már felnőtt vagy, ne akarj egy ugrással a végére jutni, menj kisebb lépésekben!

Én is ezt kértem a gyerekeimtől, hagyjanak nekem és a páromnak időt, hogy megszokjuk már nem kell mindenben nekünk gondoskodnunk róluk, akkor ha ők is türelmesek kicsit, megússzuk veszekedések nélkül. Eddig bejött. Az én gyerekem is dolgozik már és most van elszakadóban, hagyta hogy lassan hozzászokjunk már a maga ura. Ahogy lányom is kértem ne akarja a barátjával egyből mindazt ami eszébe jut, hagyjon nekünk is időt megszokni hogy már nem kislány, nem kell úgy vigyázni rá. Egy év után már teljesen normális módon beállt mindaz amit ő előtte azonnal szeretett volna csak mi még túl korainak tartottuk. Nem kellett veszekedni, nem volt örök harag, ő is engedett mi is engedtünk, míg szépen kialakult.

Ő fiatalabb nálad, neked nem kell ehhez egy évet várnod. Csak hagyd nekik hogy még a gondoskodó szüleid lehessenek és megszokják hogy te már tudsz egyedül élni, dönteni. Pár hónap után már nem fognak beleszólni ki költözik be hozzád.

Tedd vonzóvá a szüleid számára hogy beköltözöl abba a házba! Mondd el hogy így közelebb leszel hozzájuk! Kérd az anyád segítségét ahhoz hogy bent rendben legyen a beköltözéshez, ahogy kérd meg apádat hogy nézze meg mindenben megfelelően lakható-e, nem kell-e a fűtést ellenőrizni vagy égőket cserélni, kell-e riasztó hogy éjjelre bezárhasd magadra és biztonságban legyél, bármi amiben ők részt vehetnek.

Ha nem kizárni akarod őket és elvenni tőlük azt amiről eddig ők dönthettek, akkor veled együtt fogják csinálni és nem ellened ők sem.

2021. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"beszélj velük, mondd el, hogy NEM a pasiddal akarsz oda most beköltözni"


Szerinted nem tudják, hogy a kiskakas előbb utóbb meg fogja találni az utat a tyúkólba? :)

2021. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#23 Szerinted nem tudják hogy most is együtt vannak?

Miért kell hülyeségeket leírni és miért nem lehet segíteni inkább?

2021. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Még van egy fontos kérdés, amit a 20-as kérdezett, hogy haszonélvezeti jog van-e a házon?

Mert ha igen, akkor a haszonélvező szabja meg, hogy odaköltözhetsz-e. Ha nincs, hát akkor így jártak, de semmi közük hozzá, tehát ők az engedélyed nélkül az orrukat se dughatják be a kapun.

Ennek ellenére, nem szokott hasznos lenni, ha összeveszik az ember - az amúgy normális - szüleivel.

2021. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25 Szerinted tudja a kérdező, hogy van e és mi az?


Ha tudná nem írna ki ilyen kérdést.

2021. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

26

De így, hogy fel lett hívva rá a figyelme, már utána tud nézni.

2021. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!