Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs se szó sem írásbeli...

Ha nincs se szó sem írásbeli megállapodás a szabi alatti céges levelezés figyeléséről, akkor milyen alapon kérik számon, hogy nem válaszoltam be se léptem? Miért, kellett volna?

Figyelt kérdés
2021. aug. 3. 14:13
 1/9 A kérdező kommentje:

a telefonba nem tudnak már belekötni megmondtam nincs telefonon és csá (nem igaz, de majd vesznek egyet ha nem tetszik a helyzet)


Na de a céges levelezés. .. Belenézhettem VOLNA mondják. Hát belenézhettem VOLNA na de miért néztem volna bele ha szabin voltam?

2021. aug. 3. 14:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nincs benne a szerződésben, hogy a szabadságod alatt is elérhetnek, akkor nem kérhetik számon.
2021. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
így jártak, nyaralás közben oldják meg ahogy akarják.
2021. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szabadság azért szabadság mert olyankor nem dolgozol, nem vagy köteles semmilyen munkával kapcsolatos tevékenységet ellátni. Kivéve egyes speciális jogviszonyok, amikor rendkívüli helyzet, súlyos káresemény elhárítása miatt kötelezhet a munkáltatód a szabadság megszakítására (megtérítve persze az összes költségedet). A céges e-mailek szabi alatt történő nézése viszont nem ilyen. Nem vagy köteles szabi alatt munkaügyekkel foglalkozni.
2021. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Ezt mindenesetre csak egyszer lehet eljátszani. Ha ennél a cégnél maradsz, akkor jövőre biztos kapsz egy céges telefont a szabadságod idejére, hogy elérjenek, vagy előtte szólnak, hogy nézd meg a leveleket a szabadságod alatt is.
2021. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szabin vagy akkor nem dolgozol a cégnek, ergo a leveleidet sem nézed. Ha elmész egy lakatlan szigetre nyaralni, vagy a tenger közepén halyózol, ahova nem viszed magaddal a laptopot, akkor mégis hogy gondolják ezt a cégnél? Ha előírnák a szabi alatti e-mail figyelést, akkor az már nem lenne szabi, ergo törvénytelen lenne.
2021. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

", akkor jövőre biztos kapsz egy céges telefont a szabadságod idejére, hogy elérjenek"


Na ettől egy szikra félelmem sincs ennél a sóher fillérb***ó cégnél. Itt aztán egy doboz gyufát se kapok nem még telefont.


Meg aztán a céges telefon nem azt jelenti hogy szabi alatt is fel kell vegyem. El se vinném szabira mert SZABON VAGYOK.


Létezik olyan hogy "rendelkezésre állás" és örömmel vállalom-ellentételezés ellenében.

Ingyen nem.

2021. aug. 3. 16:30
 8/9 A kérdező kommentje:

"akkor mégis hogy gondolják ezt a cégnél?"



A főnök hozzászokott az engedelmes beszari droidokhoz, akiknek tele a gatyája ha csak rájuk néz. És nem tetszik neki, hogy az egyik embere nem ilyen.

2021. aug. 3. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne etessük a munkaügyes trollt!
2021. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!