Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy blog/hírportál feltűnte...

Ha egy blog/hírportál feltűnteti, hogy a náluk megjelenő tartalom csak a kitaláció és kreativitás műve, és elkezd így "álhíreket" terjeszteni az bűntetendő jogilag?

Figyelt kérdés
Persze a legtöbb ilyen blog nem tűnteti fel, sőt hivatkozásokat sem ad a megjelent tartalomra (miszerint jön a világvége és ezt bebizonyították például), ellenben ha a "rólunk" vagy hasonló kategóriában feltűntetik, hogy a megjelenített tartalom a kitaláció műve, bármi hasonlóság a valóságban élő személyekkel a véletlen műve (stb) akkor az jogilag működőképes?
2021. júl. 22. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, ott a Hírcsárda, de nekik ott van a logoban, vélhetően azért, hogy még kattintani se kelljen:


[link]

2021. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valahogy ez nekem kimaradt. Úgyfest világmegrengető meggazdakodási tervemet már más is kitalálta :D
2021. júl. 22. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan egyszerű. Ha pl. valakit megrágalmazol, de a végére odaírod "De talán ez csak kitaláció", az nem biztos, hogy meghatja a bíróságot. Összességében kell nézni, hogy megvalósult-e a rágalmazás.
2021. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Központi hatalom nevű együttes is szid minden politikust és közszereplőt úgy, hogy a szám elején odabiggyeszti, hogy "bármilyen hasonlóság a valósággal csupán a véletlen műve".

És semmi gondjuk nem származik ebből, pedig nem sok Orbán Viktor van Magyarországon, aki éppen véletlenül még miniszterelnök is :D

2021. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy tényként állítasz valamit, vagy véleményként fogalmazod meg.


A vélemény nyilvánítás szabad. Sok esetben még akkor is, ha a másik jó hírnevét sérti, mert közszereplőknek ezt bizonyos mértékig tűrniük kell és egészen szűken, csak az emberi méltóságukat védi a törvény.


Viszont ha tényként állítasz valamit, ami nem igaz, azt nem védi a vélemény nyilvánítás szabadsága, mert nem vélemény, viszont lehet rágalom, jó hírnevet sértő és megtévesztő, stb.


Az álhírek, viccek és az áprilisi tréfák azért problémásak, mert nehéz eldönteni, mikor kéne tudni, hogy csak vicc volt és mikor nem. Történt már olyan, hogy komoly híroldalak tévedésből komolyan vettek és valós hírként hivatkoztak álhír oldalak kitalált híreire. Ugyanúgy, ahogy a kérdező nem ismerte még a Hírcsárdát, sokan nem tudják a theonion.com-ról sem, hogy álhír oldal, nem valós, amikről írnak.

2021. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!