Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudományos kutatók pályázati...

Tudományos kutatók pályázati értékelése során, milyen objektív kiválósági kritériumokat lehetne jogszabályba vagy működési szabályzatokba foglalni?

Figyelt kérdés
Milyen mutatók, mérőszámok, adatok alapján döntsük el, hogy az adófizetők pénzéből, költségvetési forrásokból melyik tudományos kutatót támogassunk várható tudományos teljesítményük, hasznosságuk, kiválóságuk, eredményességük szerint?

#kreativitás #idézettség #nemzetközi tapasztalatok #diplomák száma #multidiszciplináris nyitottság #együttműködésre való nyitottság #világlátottság #publikációk száma #publikációk terjedelme #társszerzők száma
2018. máj. 24. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Puha, szemölcsös nyelv megléte....
2018. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy csak valóban objektív és stabil rendszer legyen, amin nem lehet bizottsági sundabundával változtatni.


Nyilván kapjon szerepet benne a képzettség, publikációk, tapasztalatok, együttműködések, utánpótlásnevelés.

2018. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jogszabályba? Ne viccelj. Ez nem az adófizetők dolga, mit tudnak ők a tudományról? (Vagy képviselőkémék a kaptárban). A tudomány minőségét a tudomány művelői jogosultak megítélni. Hiába vagyok ilyen vagy olyan jó, ha belülről megbuktatják a dolgaimat. Lehet bármilyen előírás, úgyis belső érdekcsoportok döntik el. És fordítva is igaz. Ez úgy működik, hogy minde területen van 4-5 kiemelkedő ember, aki tudja, ki alkalmas, ki jó, és ki nem. Nem mérőszámokon, meg a társadalomtudományra kényszerített empíria- meg ha kell, ha nem interdiszciplinaritás.
2018. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy biztos: a "befutott" tudósok érdekszövetségeire, urambátyám mutyira, akadémiai maffiára, bizottsági titkos szavazósdira, "majd a szakértők egyenként megmondják"-ra nem bízhatjuk a dolgot.


Nyilvánvalóan tiszta rendszer csak úgy lesz, ha objektívek a teljesítménykritériumok.


A fő probléma a tudományfinanszírozás jelenlegi rendszerében az, hogy nem valódi tudományos teljesítményre, hanem tudománypolitikai kapcsolati tőke fejlesztésre inspirál. Az lesz sikeres akinek jók a kapcsolatai és nem az aki tehetséges és jól dolgozik.

2018. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!