Ilyet kérhet e főnök ?
Figyelt kérdés
Szóval az eset amit leírok nem velem történt meg csak érdekel a véleményetek a történetről. van egy haverom aki egy üzletközpontban dolgozik ahol az üzletek ilyen fém ráccsal vannak lezárva ha zárva vannak biztos láttatok már ilyet Tesco üzletsoron. Na és az történt, hogy haveromék üzletében ez a rács leszakadt és gyakorlatilag nem lehetett lezárni az üzletet, felhívta a főnökét aki azt mondta, hogy azon napon már nem tud szerelő kimenni úgyhogy éjszakára maradjon ott a munkaideje után mivel a szerződésében az szerepel , hogy ő felel az üzletért és benne levő értékekért vagyis aznap , mert akkor ő dolgozott. Azt mondták neki ha elmegy akkor feljelentik szerződés szegésért mivel az üzletközpont biztonsági szolgálata nem vállal felelősséget az üzlet értékeiért. Haverom bent aludt az üzletben egy estét amíg nem jött kolléga leváltani. Ilyet kérhet a főnök az emberétől , hogy a munkaideje után maradjon ott vagy feljelenti ?2021. júl. 10. 21:12
2/12 anonim 



válasza:





Ha a szerződésben ez szerepel, továbbá kifizeti az éjszakai munka utáni juttatásokat (műszakpótlék, órabér), akkor minden további nélkül.
3/12 A kérdező kommentje:
Fizetni nem fizettek semmit meg a munka ideje 8-19-ig van neki
2021. júl. 10. 21:25
4/12 anonim 



válasza:





"Fizetni nem fizettek semmit meg a munka ideje 8-19-ig van neki"
Ez esetben munkaügyi bíróság.
Az ügyelet is munkaidőnek számít, mivel a munkahelyén tölti az illető.
5/12 anonim 



válasza:





Ha kifizették volna, meg nem feljelentéssel fenyegetőzött volna a főnök, hanem szépen megkéri akkor fogjuk rá hogy oké, van ilyen. De így? Én azonnal felmondanék egy ilyen munkahelyen.
6/12 anonim 



válasza:





Szinte biztos, hogy jogi útra ilyen dolgot nem terelhet a főnök. Olyan nincs, hogy akkor most gyorsan maradj benn ingyen plusz 8-9 órát a munkahelyeden.
7/12 anonim 



válasza:





Megtortent, az ember ott aludt a rekeszeken :) Mi meg a kerdes? :) Hulye volt az illeto? Igen! :D
8/12 anonim 



válasza:





Ha az van a szerződésben, hogy aznap felelős az anyagiakért, a munkaidején kívül is, akkor 1. az nem egy jó cég, 2. éjfélkor hazamehet, mert az már másnap. De kétlem, hogy legális lenne olyan munkaszerződés, ami munkaidőn kívüli felelősségvállalást ír elő, hacsak nem ügyeleti időként fizetik meg neki.
9/12 anonim 



válasza:





Annyira káros, hogy azt hülyézzük, aki a munkahelyét féltve alkalmazkodik...
10/12 anonim 



válasza:





#9
Miért lenne az? Pont azért lehet bármit megtenni a Magyarokkal, mert minden szart elnéznek. Ha minden dolgozó egy ilyen után elmenne táppénzre, akkor mindjárt rájönne a főnököcske, hogy nem olyan egyszerű ez. Csak az a baj, hogy még mindig nem bírja a sok sötét felfogni, hogyha mindig lefekszel, akkor áthajtanak rajtad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!