Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magántanulóként milyen jogaim...

Magántanulóként milyen jogaim és kötelezettségeim vannak? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

/ 17 Lány, egészségügyi szakközépiskola/ Magántanuló leszek most szeptembertől, betegség miatt. Ezt nem részletezném. A kérdésem az lenne ,hogy ilyen esetben a családom kapja-e a családi pótlékot vagy nem?

Nehezen élünk meg ezért fontos. Mielőtt beszólogatással próbálna valaki válaszolni..elmondanám hogy nem vagyok "kisebbségi" vagyis most már "Többségi" állampolgár..

A normális válaszokat előre köszönöm !


2010. aug. 25. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
ameddig tankötelezett vagy és nem szakítod meg a tanulmányaidat, úgy tudom jár a családi pótlék, tehát ha főiskolára mész akkor is
2010. aug. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia.

Ami az iskolán kívüli következményeket illeti,(családi p., stb) azok SEMMIBEN nem változnak.

Senkinek semmi köze hozzá hogy miképpen végzed a tanulmányaidat, csak iskolán belüli kozultációkra megjelenésekre, szokásos vizsgácskákra, havi tananyag kérésre stb vagy köteles.

Viszont az suli és a tanárok meg arra, hogy az érettségi vagy akármi ami a célod, eléréséhez szükséges tananyag mibenlétét, hozzáférhetőségét , és ha igényled,egyéni fejleszést, korrepetálási 20 percek nyújtását, fénymásolatokat, vizsgatételeket biztosítsanak számodra.

Ha nem jársz be renszeresen,-( pl legjobb a fogadóórás nap, egy órával a szülők előtt, vagy pl. 2H után /Du.),

akkor a teljes anyagból fogsz kérdéseket kapni, és ez a Te hibád lesz, mert nem tudtak számoodra egyéni feladatokat adni.JAVASLOM, MOST menj be mindenki ott van és kvára ráér.

Ha rendszeresen, és az ÖSSZES tanárodhoz, elmész, akkor a törzsanyag kb 10!%-ával megúszod. Ez a 4-es szint!

Vezess füzetet, hogy kinél voltál, mit mondott mi kell neki, mikor vizsgáztat és mikor hajlandó fogadni. Nyugodtan kérdezd meg, kérj segítséget, akár telefonon is, ha elakadtál.Szerezd meg a házirendet, és jó ha van egy barátnőd-barátod, aki jegyzetel és tud írni, kérdd meg, hogy indigózzon neked az órákon, vagy adja köcsön a füzeteit. Ha ilyened van, a könyveket el lehet tenni.

Lehet, hogy mást gondolsz , de a tanárok 99%-a készségesen és örömmel segíteni fog, mivel ez a hívatása, és le vannak bénulva attól, hogy senki nem tanul , és még büszke is rá, hogy hülye.

Manapság az érdeklődő, és bármit is teljesítő diák szinte kihalt, az iskolák leginkább analfabéta bűnözők gyűjtőhelyei, akik egy infót tudnak, a házirenben biztosított jogaikat. Megszívatni őket nem lehet mert nem céljuk a suli elvégzése, kirúgni se, mert tanköteles.

Sztem örülj , hogy utolsó tanévedet legalább ezek nélkül töltöd. Figyeld meg, ha betartod hogy minden nap 6 tantárggyal 20-20 percet foglalkozol, olvasol, jegyzetelsz... akkor még tanulni is fogsz.

Ha nem azért lettél magántanuló, h. még többet lóghass, akkor semmin nem kell aggódni, és fogadd meg a tanácsaimat.

Még Valami, Csak van honlapja a kócerájnak, ezt nézegesd, rtovábbá a www. mozaik. hu tankönyvkiadó honlapján találsz érvényes tanmeneteket, ezeket ha letöltöd , tájékozódhatsz. NEM kell megtanulni, neked nem, nem arra valók. Sietek, elírásokért bocs, sok szerencsét de inkább akaraterőt , és egészséget kívánok.


Egy tanár.

2010. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem magántanuló volt a lányom (ő is betegség miatt), tehát vannak tapasztalataim...


1.) A családipótlék ugyanúgy folyamatosan jár, mintha nappalin minden nap bejárna a tanuló, semmi különbség nincs...


2.) Félévkor és évvégén osztályozó vizsgát kell tenni, amúgy nem kell bejárnod az iskolába...


3.) A magántanulói státuszt az iskolaigazgató adja meg (a nevelési tanácsadóval egyetértve), ő fogja megmondani, be kell-e járnod a tanárokhoz időnként vagy havonta, vagy bármikor... Mondjuk szakközépiskolában a szakmai tárgyakat nem tudom hogyan tudod majd teljesíteni, de ha beteg vagy, akkor ezzel ne foglalkozz, első az egészséged!!!...


...Aztán majd ha elmúltál 18 éves, mehetsz esti gimnáziumba is, nem maradsz le semmiről! :-DDD

2010. aug. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek !!

Megnyugodtam és még egyszer köszönöm!!!!!!

2010. aug. 28. 13:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Annak a tanárnak aki rettenetesen sokat segített nekem!:

Az ilyen tanár annyira ritka, hogy 10 iskolából 9-ben nincs!!!!!

Nagyon Nagyon szépen köszönjük anyukám és én is, ezt az igen "terjedelmes segítséget"!!!!

Kívánom,hogy kellemesen teljenek az évei, ahol tanít!!!

Üdvözlettel: Vanda

2010. aug. 28. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!