Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e olyan meghatalmazást...

Lehet-e olyan meghatalmazást előre elkészíteni, ami baleset esetén a házastársat meghatalmazza minden ügyben a balesetet szenvedő tulajdonaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm párját sajnos súlyos baleset érte és maradandó agyi sérülést szenvedett. Hiába volt a családnak megtakarítása, a hatóság zárolta és még a gyerekeik ellátására sem lehet belőle költeni. A gyámhatóság engedélye kell minden esetben, még az áldozat adótartozását is külön eljárásban lehetett belőle kifizetni. A sérült hiába kap táppénzt, biztosítótól pénzt, azt kizárólag az ő ellátására lehet fordítani és el kell vele számolni.

Nem szeretném ha a párom is így járna és ha velem hasonló történne akkor nem tudna hozzáférni a dolgainkhoz csak mert életben maradtam és nem haltam meg egy ilyen esetben. Arra gondoltam hogy készítek egy általános meghatalmazást amiben ilyen esetre megteszem minden tulajdonom kezelőjének vagy valami hasonlónak.

Tudna valaki válaszolni arra hogy ez megoldható-e egyáltalán? Elfogadna-e a bank vagy a gyámhatóság egy ilyen előre elkészített meghatalmazást?



2021. jún. 17. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet házaspároknak közös bankszámlája, ami felett mindketten rendelkeznek. Ha pedig valaki cselekvésképtelenné válik, gyámság alá lehet helyeztetni. "a hatóság zárolta " Miért zárolta volna a hatóság egy balesetet szenvedett ember számláját??? Itt valami hiányzik a történetből.


Életbiztosításnak meg van kedvezményezettje.


Szerintem az ismerősöd nem tárta fel a teljes sztorit vagy te adod elő csak a felét.

2021. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mégha meghalt volna az illetö, akkor az örökség azon részét, ami a gyerekeket illeti, zárolhatja a gyámhatóság, de egyebet nem.

Ha meg él az illetö, akkor erre semmilyen jogi indok nincs.

2021. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudom miért. Tegnap találkoztam az ismerősömmel először a baleset óta. Ő a gyámja, mert cselekvőképtelen és mégis ezt mondta.

Nekem és a páromnak közös számlánk van, akkor lehet hogy nekik nem így volt, ezt nem kérdeztem. Életbiztosítás akkor a kedvezményezetté ha a másik meghal. Ha baleset miatt fizetnek akkor azé akit baleset ért. Ismerősömet nem faggattam, épp elég baj hogy ilyen baleset érte a férjét. De itt nem is az a lényeg, nyilvánvalóan én nem tudok minden részletet hogy vele mi van, én magam miatt kérdezem hogy tudtok-e olyan megoldást amivel elkerülhetném hogy hasonló legyen a párommal ha velem esik meg ilyen.

2021. jún. 17. 20:48
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Eddig én is így hittem, most szembesültem azzal hogy a valóság nem mindig ilyen egyértelmű.
2021. jún. 17. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy közjegyző által készített, ellenjegyzett meghatalmazással bármit elintézhet helyetted akit megnevezel ebben az iratban.

Tapasztalatból tudom ezt.

A nagynénémnek rajtam kívül senkije nem volt, ilyen meghatalmazással intéztem az ügyeit. Mondjuk ő "csak" mozgásképtelen volt, ezért is tudtuk megcsináltatni a meghatalmazást. De ha te előre gondolkodva most intézed, akkor minden rendben lesz. (Azért inkább ne legyen rá szükség.)

2021. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a válaszod!
2021. jún. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!