Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkáltató nem a munkasze...

Ha a munkáltató nem a munkaszerződés szerinti bérrel jelent engem be, hanem minimállal,de odaadja a teljes bért, akkor engem feketefoglalkoztatásba kényszerít feketebérrel?

Figyelt kérdés

Ha van egy nem minimálbéres szerződésem és a cég ezzel együtt is csak minimálbéresként jelent engem az állam felé, de a teljes bért odaadja, azzal engem feketefoglalkoztatásba kényszerít?


mert a béremnek csak a minimálbéres része a „fehér „ bér, amit azon túl kapok, az a fekete bér? mert be sincs jelentve?


2021. jún. 11. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Ezzel te nem jarsz jol, mert (ha lesz meg nyugdij) akkor kevesebbet fogsz kapni, mert azt a bejelentett bered alapjan fogjak meghatarozni.
2021. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

na most kérdés én mit kezdjek ezzel a szituval itt és most.

mert hát a bér az kell, ha azt mondom megtagadom a nem lepapírozott "csak úgy" megkapott bérrész átvételét (min bér feletti összeg) akkor magammal tolok ki mert max nem adják oda.


SZóval mégis mit tegyek ha jön a bérfizetés napja és én tudom hogy a megkapott 10 ft-ból csak 6 ft a bejelentett bér, a többi meg lóg a levegőben?


Mit tudok tenni? Ne vegyem át? Magammal szúrok ki.

2021. jún. 11. 15:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Sztem keress fel egy illetekest, nem tudom hirtelen, ezt kinel lehet jelenteni. De ez kb adocsalas a ceg reszerol es nem szabalyos. Kerd ki egy munkajogasz tanacsat.
2021. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

", ezt kinel lehet jelenteni"


Azt én nagyon jól tudom kinél lehet hát ez járulékcsalás és kinek kell járulékot fizetni: a NAVnak. Náluk kell jelenteni.

Csak kérdés jól járok-e ha feldobom a céget. Mert kiderül ki dobta fel (úgyis kiderül...) engem kirúgnak majd kamu indokkal a céget meg vagy megbüntetik vagy nem, ha meg is büntetik, azt kifizeti a cég és minden megy tovább. Én meg állás nélkül leszek.

Jó az nekem ha borítom a bilit?

2021. jún. 11. 15:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Hat eleve nem szabadott volna bele menned ilyen feltetelekbe. Legalabbis en nem mentem volna bele. Nem tudom, a kornyekeden milyen a munkalehetoseg, de ha talalsz egy masik munkat, ahol annyira jelentenek be, amennyit kezhez is kapsz, akkor hosszu tavon jobban jartal.
2021. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Hat eleve nem szabadott volna bele menned ilyen feltetelekbe"


Ember. NEM MENTEM BELE ilyen feltételekbe!! KÖNYÖRGÖM MIKOR ÉS MIÉRT MENTEM VOLNA BELE???? NEM MENTEM BELE sose mondtam én erre igent! SOHA!!

engem felvettek ide adott munkaszerződéssel és a cég ezt áthágta a hátam mögött sunyi mocskos módon, nem is szólt hogy nem jelent be a szerződéses bérre..


NEM MENTEM BELE A FELTÉTELEKBE!! SOHA NEM MONDTAM RÁ IGENT!

2021. jún. 11. 16:00
 7/13 A kérdező kommentje:

szerinted hogy derült ki a minimálbéres bejelentés? Ők szóltak? A fenét! ÁRUHITELT vettem volna fel és nem adtak-mert nem érem el a nettó 150.000-es bért! kérdezem az hogy lehet hát 200 a nettóm! Erre kiderült hogy bejelentve minimálon vagyok!

NA ÍGY "MENTEM" bele a feltételekbe!

2021. jún. 11. 16:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor elso korben sztem jelezd a fonokodnek, hogy neked ez nem oke.


Hatha beijednek a feljelentes lehetosegetol es korrigaljak. De ilyen cegnel en a helyedben nem maradnek.

2021. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"De ilyen cegnel en a helyedben nem maradnek."


Hát én se ha lenne bármi más! Ezért dilemma. Mert feljelentem oké, aztán engem kirúgnak, és hogyan tovább?

2021. jún. 11. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj el mar most nezelodni es ha akad, dobbants.
2021. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!