Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 30 napon nem tudja a...

Ha 30 napon nem tudja a szervíz megjavítani a telefonom utána mi alapján tudnék panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Telefon boltba vettem a telefont es elvittem egy márka szervizbe javítatni. De már több mint 1 hónapja szervizbe van a telóm. Írok e-mailt is nekik, van valami ami miatt tudnék panaszt tenni? Ha jól tudom 2021-től 30 nap áll a szervezésre ami letelik utána ha nem készül el a termék kerhetem a termék vétel árát vagy ez hogy működik ebben az esetbe?

2021. máj. 11. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Benne van a törvényben, hogy aki nem tudja a szerviz szót leírni, az automatikusan elesik minden jogtól.
2021. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


"Ha a termék 30 napon belül nem javítható: 8 napon belül csere vagy vételár visszafizetés"


8 napjuk van fizetni/cserélni neked de ezt nyilván automatikus nem fogják megtenni, neked kell szólnod a szerviznek és inkább onnan számold a 8 napot. Mivel nem a boltba vitted hanem a szervizbe ezért a szerviz szerintem egy igazolást ad amivel mehetsz vissza a boltba érvényesíteni a jogodat.


Ha ez nem történik meg szerintem békéltető testület jöhet szóba, bár ismerek olyat aki ilyenkor simán bemegy a rendőrségre csalás miatt feljelentést tenni de te ne oda menj először inkább :)

2021. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm a választ!

Igen adtak egy papirt amivel mehetek majd érte.

2021. máj. 11. 20:11
 4/4 anonim válasza:
Ja hogy már adtak is? Először amúgy csere a törvény szerint és ha esetleg nincs raktáron vagy nem fogadod el a szállítási határidőt akkor pénz vissza.
2021. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!