Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért veszti hatályát május...

Miért veszti hatályát május 23-án a 60/2021 kormányrendelet?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a védettségi igazolványról szóló.


2021. máj. 3. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1 hónapért csinálták ezt a kártyacirkuszt. Szerintem meg fogják hosszabbítani a "veszélyhelyzetet".
2021. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért veszti(vesztené) hatályát, mert február 22.-én 90 nappal meghosszabbított vírus miatti veszélyhelyzet akkor jár(na) le. De nyugodj meg, őszig meg fogják hosszabbítani.
2021. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


"Egy-két hét múlva elérünk oda, hogy mindenkit beoltunk, aki szeretné. Innentől mindenkinek a maga felelőssége, hogy milyen kockázatot vállal."


Most bukkantam rá, na, majd meglátjuk. Ha optimista vagyok, még arra is látok esélyt, hogy tényleg nem hosszabbítják meg, aztán ha kiderül, hogy tényleg elveszti a vakcina a hatását fél-egy év alatt, és nem is lesz hirtelen elegendő vakcina ősszel, majd bevezetik újra.


Amúgy nekem van igazolványom, április 22-én kaptam oltást, és ma meg is hozta a postás (de szép rím:D), azonban pl. barátnőm eléggé oltásellenes, és nemigazán akarja beadatni, hiába rágom a fülét vele ("mi lesz pár év múlva, nem tudhatjuk"), hiába mondom, hogy a Pfizert vagy Modernat nyugodtan beadathatja majd pár hét múlva. Főleg, hogy nyáron mennénk nyaralni, mondta, hogyha kiderül, hogy nem törlik el május végén, akkor "muszájból" beadatja. (Én is muszájból vettem fel, csak szinte biztos voltam abban, hogy ez a kártyahiszti, ebben a formájában, még legalább fél évig velünk marad.) De lehet, hogy a kártyahiszti csak az országok közötti utazgatásokra fog hosszabb távon kihatni, hiszen kell az államnak a turizmusból befolyt pénz, és az oltáskerülők akkor inkább mennek olyan országokba nyaralni, akik nem kérnek oltást. :D


Mindegy, mondtam neki, hogy akkor ezt a május 23-at várja meg, lehet, hogy tényleg megússza oltás nélkül. :D Bevallom, Sinopharmot semmi esetre se vállalnám be én sem.

2021. máj. 3. 20:02
 4/6 anonim válasza:
Én még ,,muszájból" sem adatnám be a helyében. Azt fogom csinálni mint az egyik ismerősöm, elmegyek magánba egy ellenanyag vizsgálatra. Igaz csak 4 hónap és nem 6, de megkapta ő is a kártyáját. Inkább fizetek érte kb egy húszast, a nyaram ,,le lesz fedve" aztán a többit majd meglátjuk.
2021. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ez lutri. Mi van, ha negatív az ellenanyag vizsgálat? Akkor elment kb. 10 ezer ft a semmire.
2021. máj. 4. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4.-nek: Ne menj el magánba, nem érdemes. Vegyél előtte egy tesztet, ami az ujjból vett vérből elemez, állítólag 93% hatékonysággal. Akkor csak 3.000 ftot buksz, de ha elmész ellenanyagra kiadsz 11.000et aztán vagy jó vagy nem. Én múlt héten próbáltam, nem mutatott ki ellenanyagot, inkább próbálj meg valahogy egy pozitívat tesztelni és otthon maradni 10 napot még nyár előtt. Csak ahogy hallom ilyen esetekben nagyon nem sietnek a kártya küldésével.
2021. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!