Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek-e polgármester ha...

Lehetek-e polgármester ha tanuló vagyok?

Figyelt kérdés

De úgy szeretném elvégezni hogy nem nappali képzésben vennék részt hanem levelezőin végezném el! Másik kérdésem az lenne hogy a kampányidőszak alatt lehetek-e nappali tagozatos diák még vagy akkor is már jobb hogy ha levelezőin vagyok?(erre csak akkor válaszolj ha az első kérdésre a válaszod az hogy ellehet végezni!

Bunkó válaszokat máshova írj!Köszi


2010. aug. 22. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan falut, ahol egy huszonéves péket választottak meg polgármesternek. 5000 lakos alatti településeken a polgármesternek nem jár külön fizetés, hanem társadalmi munkában irányítja a falut a saját munkája mellett. Ilyen helyeken pont ezért nagy harc sincs a polgármesteri pozícióért, örülnek, ha valaki egyáltalán jelentkezik rá. Ebben az esetben jó esélye van a kérdezőnek is. Nyilván egy nagyvárosi polgármesteri választáson labdába sem rúghatna.
2010. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz amit az előttem szóló írt. 5000 lélekszámú település esetén LEHETŐSÉGE van a polgármesternek társadalmi munkában végezni. Erről az ajánlószelvények leadásakor nyilatkozik. De ha nem társadalmi munkában végzi, akkor főállású polgármester lesz.

Abszolút nem lehetetlen tanulóként polgármesternek lenni.

Az pedig megint csak a "Budapest létezik" hozzáállás, hogy egy polgármester egész napos kampányrendezvényeket tart, beszédeket mond és stb. Nálunk két szórólap a kampány, egy a kampány kezdetén, egy pedig a kampány előtt. Nem csak százezres városok vannak, egy-kétezer lelkes települések is, polgármesterrel.


Az pedig megint csak hülyeség, hogy a polgármesterség felelős munka. A polgármester végrehajtó hatalom, főleg a "kis" területeken. A képviselőtestület döntéseit hajtja végre, önálló jogköre igen korlátozott...

2010. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A kérdés bunkó.
2010. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetsz a tanulói jogviszony se kizáró ok, de ha csak most jut eszedbe, hogy indulj, akkor esélytelen vagy ennyi idő alatt elég támogatót szerezni. Az nem úgy működik, hogy csak kitalálod és polgármester leszel. Több éves aktív közösségi munka kell ahhoz, hogy valaki akár a jelöltségig eljusson.

4-8 év múlva pedig talán nem is leszel iskolás.

2010. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha betöltötted a 18. életévedet, akkor Te választó polgár vagy. Aki választó polgár, az egyben választható is. Ez nem függ semmilyen végzettségtől, ha megfelelő kapcsolataid vannak, vagy remek előadókészséggel rendelkezel, akkor még eséyed is lehet. Nem általános tendencia, hogy nagyon fiatal embereket választanak erre a pozícióra, hiszen a fiatalok tele vannak a jobbra vágyás utáni igénnyel és megfeletkeznek arról, hogy milyen akadályokat gördítenek eléjük a valóságban.


Ha mégis megpróbálkoznál vele, sok sikert kívánok!

2010. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De én nekem már van több végzettségem ez még egy plusz lenne! Nem nagy létszámú faluban jelöltetném magam, és a kopoktató cédulák is már megvannak!

De amint látom a kérdést kevesen értették meg!

2010. aug. 23. 08:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Polgármester?Simán.DEUŢS TAMÁS miniszter volt sima érettségivel.Aztán tett(vett)"sikeres vizsgát"!!!
2010. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Aki egy ilyen kérdésre egy ilyen weboldalon keres választ, az nem alkalmas polgármesternek. Mint gondoltál, majd a falu problémáira is netes fórumokon keresel választ? Elkeserítő.
2010. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sokminden válasza:

A lényeg h nem kell külön végzettség, de nem árt, hogy ha van. Bárkiből lehet polgármester, tanárból kocsmárosból és..igazság szerint jogilag még a falu alkoholistájából is lehetne, de szerintem ez egyértelmű, hogy amíg él ép eszű ember a földön az nem fog megtörténni.


Az előttem válaszolónak meg csak annyit üzennék, hogy a fölösleges kötekedés helyett inkább keressen másik kérdést, vagy foglalkozzon a saját dolgával, ha már értelmes választ nem tud adni egy szerintem teljesen érthető,értelmes kérdésre... Kérdezze meg az öccsét? (ha van) vagy a szomszéd Marinénit? Nyilván azért itt kérdezett, mert máshol nem kapott rá kielégítő választ...

2012. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!