Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szegek-e meg valamilyen...

Szegek-e meg valamilyen törvényt (és melyiket) ha felmegyek a doxbin nevű weboldalra és ott megnézem valakinek a személyes adatait?

Figyelt kérdés

Dióhéjban arra vagyok kíváncsi hogy az adatvédelmi törvények (magyar és vagy eu) csak a publikálást vagy magát a megtekintést is tiltják-e a személyes adatoknak.


Ja és én nem pártolom a doxot, sőt ellenzem, mielőtt erről szólna a kommentek 99%-a. A kérdés azért fordult meg bennem mert a doxolás annyira népszerű lett az utóbbi 1 évben hogy már azt látom hogy 10 éves kisgyerek is doxolják egymást pl minecraftban vagy fortniteban konkrétan a doxbint használva.


2021. ápr. 19. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mivel az oldal nincs letíltva az országban használhatod nyugodtan
2021. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem attól hogy valami nincs letiltva még nem legális. Pl ha nagyon akarnék tuti tudnék keresni olyan oldalakat amin illegális tartalmak vannak amik elérhetőek magyarországról is, hagy ne nevezzem meg mik.


Én inkább arra vagyok kíváncsi mint ahogy a leírásban írtam, az adatvédelmi törvények tiltják-e hogy más személyes adait megnézzük pl a doxbin formályában.


Amúgy köszi a választ azért.

2021. ápr. 19. 08:26
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem is tudtam, hogy ilyen is van...
2021. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a megtekintést nem hinném hogy jogilag büntetni lehet, de ha visszaélsz bármilyen formában is az adatokkal, azt igen.
2021. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A visszaélés jogos, de mi számít annak?


Ha pl xXJocoProGaming2002Xx-re ráírok hogy "Szevasz Kiss József, Budapestről" akkor visszaéltem? (kitalált név, remélem nem létezik)

2021. ápr. 19. 09:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert ugye pont erre használják hogy a másiknak tudják mondani hogy ismerik az adatait.
2021. ápr. 19. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Maga a megtekintés nem törvénytelen, ha nem mented le. Az hogy ők törvénytelenül tárolják, már más tészta.
2021. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl xXJocoProGaming2002Xx-re ráírok hogy "Szevasz Kiss József, Budapestről" akkor visszaéltem? (kitalált név, remélem nem létezik)"

Ha publikus módon írod, akkor biztos. Privátban, hát, az már jobb kérdés. El tudom képzelni hogy adott esetben azt is annak veszik.

2021. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat. Akkor végülis félig-meddig megnyugtató a dolog mert ha valakinek elmondják az igazi nevét és adatait akkor az már illegális, még ha a megtekintés önmagában nem is.
2021. ápr. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!