Mit tehet a bírósági végrehajtó? Szerintem az alábbi kérdés sok honfitársunkat érinti manapság[sajnos]. -
Szerintem, ha nem tudja bizonyítani, elvisznek mindent, szék, asztal, ágy marad. Meg kell nézni, hogy az ingóság valóban közös-e, volt-e különvagyonhoz tartozó tárgy, és hogy adóstársak-e, mert ez nagyon fontos még.
Ilyenkor szoktak raktárt bérelni és titokban kimenteni mindent vagy elhelyezni a tárgyakat rokonhoz, de ha már felmérték, hogy milye van az adónak, és fotó is készült, akkor már késő.
Nos:
Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében lévő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van. (1994. évi LIII. tv. 86. §) A végrehajtó nem folytathat le bizonyítási eljárást, hogy az adósnál talált holmi vajon kié, bírósághoz lehet ilyenkor fordulni, az majd eldönti.
Jó hír viszont (amit sokan nem tudnak), hogy nem lehet mindent lefoglalni, ami a végrehajtó szeme elé kerül. Vannak mentes ingóságok, ágy,asztal, konyhai eszközök, gyerekjátékok, stb. Szintén nem biztos, hogy lefoglalnak olyan dolgot, ami ugyan nem számít mentesnek, de nem képvisel számottevő kereskedelmi értéket (pl. 20 éves ff tévé).
Az ingófoglalásnál szerintem sokkal izgalmasabb a közös bankszámla. Ott is van mentes összeg, de ami azon felül van pénz a számlán, simán le lehet emelni, mert a végrehajtó nem látja (nem is láthatja), hogy azt a pénzt ki és miért tette a számlára. Ilyenkor szintén bíróság dönthet, de elég macerás ehhez egy külön pert megindítani. Mindenki gondolja meg, kivel nyit közös bankszámlát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!