Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EU-ban, USA-ban lehet olyan...

EU-ban, USA-ban lehet olyan tagállam, ami betiltja a benzines/dízel autókat?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a tervek szerint Kaliforniában, az Egyesült Királyságban, Hollandiában 2030-tól betiltják ezek értékestését. A műszaki, politikai szempontok mellett jogi szempontból érdekelne a dolog.

Az Egyesült Királyság elég független, de Kalifornia az USA, Hollandia az EU része, közös piac, közös szabályozás stb.

Lehetséges az egyoldalú tiltás? A vásárló megveheti másik államban is az autót és mi van ha haza akarja vinni? Illegális lesz? Akkor sérül a közös piac és az áruk szabad mozgása. Úgy tudom éppen ezért egységes szabályozás szokott cél lenni. Például gyógyszerek, növényvédő szerek, élelmiszerek, GMO termékek esetében is az EU-ban nincs, hogy egyik államban engedélyezik, másik államban betiltják, exporttilalom, ellenőrzés a határon, hogy kiszűrjék a nem engedélyezett dolgok bejutását stb. mivel ha így lenne, az a közös piacot, nyitott határokat, szabad kereskedelmet veszélyeztetné.


Mit szólna ehhez Brüsszel, Washington?

Az autókhoz kapcsolódik, hogy például Lengyelország, Litvánia betiltotta a jobbkormányos autók forgalomba helyezését, ők közlekedésbiztonsági kockázatokra hivatkoztak. Az EU bírósága 2014-ben azonban kimondta, hogy a tiltást fel kell oldani, szembe megy az uniós joggal, mivel a tilalom az áruk szabad mozgásának elvét sérti, amely az Európai Unió egyik alappillére (akkor még az Egyesült Királyság is az EU része volt és ugye ott főként jobb kormányos autók vannak).



2021. márc. 6. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

9


Remélem én azt nem fogom megelni.32 éves vagyok és ha még legalább 30 évig vezethetek benzines autót akkor boldogan fogok megdogleni

2021. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

#11


Nyugi. 70 éves korodban elektromos Daciával fogsz járni.

2021. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%

12


Kösz nem, inkább felkotom magam

2021. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

2030-ig még sok idő van, ráadásul csak az értékesítést tiltják be.


Ha 2029-ben még legyártanak egy csomó dízeles autót, azok még alsó hangon menni fognak 20 évig, legalábbis keleten, hazánkban sem ritkák a 20 éves autók. Gondolom a pótalkatrészeket nem tiltják be, mert az mégis csak csepegteti a konyhára a pénzt.


Én azért örülök neki, bár hamarabb is el lehetett volna ezt kezdeni.

2021. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Ezt csak fokozatossaggal tudjak megoldani, pl 2030tol nem arulnak benzines autot, de a meglevok maradhatnak, igy szep lassan lecserelodik az autoallomany mert a benzinesek eloregszenek, az ujak meg kizarolag elektromosak.

Szerintem nem racionalis ez a dolog mert az infrastruktura is tavol all attol hogy atalljanak elektromosra. Nincs eleg tolto peldaul es dragak is az elektromos autok. Aki keveset autozik annak nem eri meg.

Nekem sem eri meg mert nem tudnek venni pl 4000 dollarbol normalis hatotavu elektromos autot sot valoszinuleg semilyet de benzineset tudok venni. Vehetnek fel hitelt egy 35.000 dollaros elektromos autora de minek tennem ha van benzines olcsobban es a fogyasztas kunonbseget elvenne az amortizacio es a dragabb biztositas.

2021. márc. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Semmiféle technikai háttér nem adott ehhez még. Ez megint a szokásos politika csak.

Kell a szavazat és ez most egy népszerű téma.

Megint ígér mindenki mindent, egymást licitálják túl a gyártók, hogy így leállítják a benzines, dízeles motorok gyártását, de érdemes megkérdezni egy mérnököt is nem csak a marketing osztály vezetőjét.

Senki nem tartja ezt reális elképzelésnek.

És ami még rosszabb, nem oldana meg kb semmit.

Szerintem az a legszomorúbb, hogy az igazi légszennyezőkhöz hozzá se mernek nyúlni.

Párizsi egyezmény klasszikus példája ennek az egésznek.

Egyszerűen kitolják a termelést Kínába és utána tapsolunk magunknak, hogy csökkentettük a szennyezést.

Közben meg az óceánjárókról csak akkor hallunk ha véletlen elsüllyed az egyik de amúgy irtózatos mennyiségű szennyezést bocsájtanak ki.

Csakhogy ezekre igazából nincs megoldás.

Ezért kell az autóipart csesztetni mert azzal lehet szavazatokat szerezni.

Abszolút nem vagyok szakértő de mindig elszomorít ez az egész baromság.

2021. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!