Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EU-ban, USA-ban lehet olyan...

EU-ban, USA-ban lehet olyan tagállam, ami betiltja a benzines/dízel autókat?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a tervek szerint Kaliforniában, az Egyesült Királyságban, Hollandiában 2030-tól betiltják ezek értékestését. A műszaki, politikai szempontok mellett jogi szempontból érdekelne a dolog.

Az Egyesült Királyság elég független, de Kalifornia az USA, Hollandia az EU része, közös piac, közös szabályozás stb.

Lehetséges az egyoldalú tiltás? A vásárló megveheti másik államban is az autót és mi van ha haza akarja vinni? Illegális lesz? Akkor sérül a közös piac és az áruk szabad mozgása. Úgy tudom éppen ezért egységes szabályozás szokott cél lenni. Például gyógyszerek, növényvédő szerek, élelmiszerek, GMO termékek esetében is az EU-ban nincs, hogy egyik államban engedélyezik, másik államban betiltják, exporttilalom, ellenőrzés a határon, hogy kiszűrjék a nem engedélyezett dolgok bejutását stb. mivel ha így lenne, az a közös piacot, nyitott határokat, szabad kereskedelmet veszélyeztetné.


Mit szólna ehhez Brüsszel, Washington?

Az autókhoz kapcsolódik, hogy például Lengyelország, Litvánia betiltotta a jobbkormányos autók forgalomba helyezését, ők közlekedésbiztonsági kockázatokra hivatkoztak. Az EU bírósága 2014-ben azonban kimondta, hogy a tiltást fel kell oldani, szembe megy az uniós joggal, mivel a tilalom az áruk szabad mozgásának elvét sérti, amely az Európai Unió egyik alappillére (akkor még az Egyesült Királyság is az EU része volt és ugye ott főként jobb kormányos autók vannak).



2021. márc. 6. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Sokféleképpen lehet tiltani valamit, ami nem direkt tiltás. Most is vannak CO2 kibocsátási kvóta célok, és büntit kap az aki nem teljesíti. Ezt fel lehet fokozni olyan szintre, hogy gyakorlatilag ne lehessen benzines autókat értékesíteni, direkt tiltás nélkül. De szerintem 2030-ig mindenkinek van még ideje kitalálni a dolog pontos menetét.
2021. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
De amúgy, ha betiltja a benzines autókat akkor mivel fogsz közlekedni? Bicajjal?
2021. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

Az autóértékesítések CO2 kvóta szabályozása is teljesen egységes az EU-ban, Brüsszel határozta meg, szabályozza, a tagállamoknak nincs autonómiája, saját egyedi szabályozása ebben.

2021. márc. 6. 19:51
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát Magyarországon jóval később lesz a betiltás.Mar az is nagy szám itt ha valaki vesz egy használt benzines autót/Dieseles autót nemhogy egy elektromosat...
2021. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lehet csak úgy betiltani. Leállna a gazdaság, ha az emberek nem tudnak közlekedni.

De azt megtilthatja, hogy csak elektromos autót forgalmazunk, de ettől nagyon messze vagyunk.

2021. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
A tiltás nem úgy néz ki,hogy holnaptól nem ülhetsz be az autódba, hanem szabnak egy dátumot, amitől már nem lehet forgalomba helyezni őket.
2021. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Az USA-ban max California olyan hülye, ott kB nemzeti identitás része a V8-as motoros sportautó.

Európában már akadhat elvetemült de ezek inkább a kis népességű de gazdag országok pl Norvégia ahol megtehetik az emberek h elektromos autókat vesznek. Nagy országokban biztos nem lesz ilyen rövidtávon.

2021. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

7


Pontosan ezt gondoltam én is.Kosz hogy leírtad helyettem is.Ment a zöld pipa

2021. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Várjuk ki a végét. Először azt meg is kell élni. Akinek sikerül az meglátja mi lesz. Addig sok minden történik még.
2021. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, most mi van, de pl. Görögország egy időben tiltotta a diesel személygépkocsikat. Külföldi járhatott vele (pl. turista), de helyi nem vehetett.
2021. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!