Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A temetéseken most hogy...

A temetéseken most hogy ellenőrzik, hogy ne legyen 50 embernél több? Le kell adni egy listát, vagy hogy?

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Pár hónapja a faluban volt egy temetés, a pap megszámolta a jelenlevőket és mivel többen voltak 50-nél, nem temette el az elhunytat. Elég kínos volt. Listát nem kell leadni, ne legyetek sokan.
2021. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
A temetkezési vállalat, melynek az őrei ott vannak a helyszínen, figyelmezteti a temettető/hozzátartozót.
2021. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egészen más a tapasztalatom, mint 1-es és 2-es válaszolóknak.

Január elején voltam a szomszédom temetésén.

Nagyváros, nagy köztemetőjéről van szó.

Mivel véletlenül sem akartam, hogy miattam ne tudjon egy mégoly távoli rokona is részt venni, előzetesen felhívtam a temető gondnokságát. Őszintén megkérdeztem, hogyan történik az 50 fő ellenőrzése, mit tanácsol, mit tegyek, ha egyébként elmennék, de nem akarok kellemetlenséget senkinek. Ő meg őszintén elmondta, hogy eleve kevesen szoktak lenni mostanság a temetéseken. Senki nem fogja megszámolni az embereket (nyilván a pap nevében nem nyilatkozhatott, csak a temetőgondnokság nevében). Ha esetleg mégis sokan lennének, akkor álljak távolabb, ennyit tanácsolt. Gyakorlatilag annyi az elvárás, hogy a ravatalozóban ne legyen 50-nél több ember, de őket se fogják számolni. Odakint, ill. a sír/urna mellett bármennyien lehetnek, legföljebb húzódjanak távolabb egymástól.

(Megj.: Végül tényleg az összlétszám szinte bizonyosan 50 alatt maradt.)


Azt gondolom, ez az emberséges, mégis a szabályt komolyan vevő hozzáállás.

2021. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán szokott temetésen olyan sok ember lenni ami feltűnően több az 50-nél. Nem most a járvány alatt, hanem általában. Ha pedig igen - akkor sem zsúfolódnak az emberek össze, mert tiszteletben tartják, hogy a közeli családtagok, barátok, rokonok mennek a ravatalozóhoz/ba és a többiek kint várnak, egymástól is távolabb. Ez temetés és nem ünnepség.

Aztán elkísérik a halottat a sírhoz, ott megint nem lehet tömegben egymáshoz közel állni, megint nem probléma ha kisebb csoportokban vannak az emberek.

Most járvány idején pedig eleve meggondolják az emberek hoyg kimenjenek-e egy temetésre, tényleg azok mennek ki akiknek nagyon fontos hogy elbúcsúztassák a halottat. Őket nem fogja sem megszámolni, sem elzavarni senki.

Édesanyámnak most volt a temetése. A vállalkozónak eleve mondtuk hogy csak nagyon kevesen leszünk, a szertartás alatt mégis ott voltak a munkatársai és ha szükség lett volna rá, akkor ők kérték volna meg az embereket, hogy menjenek kicsit távolabb egymástól. Mindenki tudta hogy vigyázni kell a temetésre jövő idős emberekre, így maszkban jöttek, senkire nem is kell szólni. Aki egy temetésen nem tud normálisan viselkedni annak nem is kell ott lennie.

2021. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Papíron igen, a gyakorlatban meg gondolom csak nem fordítanak vissza valakit.
2021. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!