Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki sátánista. Annak a...

Ha valaki sátánista. Annak a temetéseken illendő lenne levenni a pentagrammáját?

Figyelt kérdés

Nem kell a negatív vélemény meg a jaj majd kinövöd szöveg. A sátánizmusnak több ága van és van aki komolyan is veszi. Én komolyan veszem(persze nem az áldozatbemutatós,meg sátáné a föld részét hanem egy sokkal ésszerűnb ágát)

Nemrégibent halt meg a mamám, és holnap lesz a temetés. Ő mindig azt mondta önnmagam legyek,mert mindig viseltem a nyakambaegy pentagrammot nállam ez olyan mint a keresztényeknél a kereszt. Kicsit már kabalamedálnak is tekintem mert egy személyes emlék fűződik hozzá a mamámtól. Viszont nem tudom nem e tiszteletlenség egy temetésre pentagrammal odamenni.


2019. aug. 10. 13:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ez a gondolat onnan jött hogy van a családban aki meg keresztény és ő keresztet is visel. Én meg viszont istenbe nem hiszek.
2019. aug. 10. 13:16
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha a mamádnak ezzel nem volt baja, akkor ne vedd le. Egyfelől

Ha egyházi szertartás lesz, akkor a szüleid, rokonok iránti tapintatból leveheted.

Másfelől

2019. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem megoldás, hogy egyszerűen ing alá teszed, s máris nem látszik. A "legyünk önmagunk" sokkal inkább viselkedésünkre vonatkozik, nem egy adott ékszer viselésére, vagy nem viselésére egy órán át.
2019. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom ,de azt arra nomdtam hogy mamámat egyáltalán nem zavarta mi vagyok. Ezegy egyszerű temetés lesz . Pap lesz ott az igaz,de nem az a nagyon istenezős.
2019. aug. 10. 13:25
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
Én arra szavazok, hogy nem kell levenned. De akkor kiöltözni is felesleges.
2019. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Mi köze a kiöltözésnek egy jelkép/ékszer viseléséhez?
2019. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Általában minden temetés egyszerű, ha csak nem valami világi méltóságot vagy egyházi vezetőt, esetleg hírességet temetnek. Nem tudom milyen az "istenezős" pap, minden pap egy adott szertartás szerint temet. Ha a szertartás könyvben Isten szerepel, nem fog helyette egyet köhinteni, hanem kimondja.

Ha nem volt mamád kifejezett kérése, hogy viseld a temetésen a sátánista nyakláncodat, akkor egy ilyen szimbólum igen illetlen ilyen alkalomkor, sokak számára pedig sértő is lehet. Talán nem egy szeretett rokon temetése a megfelelő alkalom arra, hogy másokat megbotránkoztassunk.

2019. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%

Miért lettél az egyáltalán?Mesélj róla!


Ne viseld azt a temetésen,mert nem illik.


Vedd le azt és vedd fel a keresztet,hogy a nagymamádnak jót tegyél!Szerinted örülne neki a nagymamád,ha élne?Bizonyítsd be,hogy szeretted!


Nem is értem,minek viselnek némely ateisták ilyet.Ez fáj a keresztény embereknek,még,ha nem is mondják el.Különben is,az csak egy tárgy amit régen nem vettél le.Hidd el pár nap alatt már nem is hiányolod!


Csak nagymamádért tedd le és térj meg!Az ő emlékére...Lehet ő se mondta el,de fájhatott neki amikor látta rajtad azt...


Üdvözlettel:egy keresztény ember

2019. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
8. El kellett volna olvasni a kérdést... :D
2019. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam én a kérdést.A magyarázattal meg a válaszírás közben nem figyeltem,de már mindegy.


Nyugodtan le lehet pontozni!

2019. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!