Érdemes lenne ügyvédhez fordulni vagy hagyjam a francba?
Egy kombikazán hibásan lett beüzemelve nem lett EPH csinálva ( tehát nem volt védőföldelés a huzalokon) ebből adódóan 15V volt a zuhanyzba rázott mikor fürödtem.
Mellesleg a kamu EPH-T széttépte ami vélhetően egy okirathamisítás is volt.
Ezt másik szakemberrel megcsináltattam nem olcsón.
A békéltetőtesületnél csak az lett, hogy csináljon a vállakozó egy EPH-T nekem,de hiszem ez már nem kell mert másnak fizettem. Képekkel igazoltam, hogy szabálytalan a bekötése. ( Villásdugóval volt bedugva egy olyan dupla konektorba ahová a mosógép is.
Ráfogta a villanyhálozatomra, hogy nem jó, de villanyszerelő kint se volt + szétégette a falakat. Plexi csővel volt összekötve a dolgok, a kádba folyt a kondenz víz.
Erre a testületnek azt mondta " hát mivel én azt mondtam lesz ablakcsere meg festeni akarok akkor már mindegy" igen csak egy olyan szobában is kiégette a falat ahol már minden kész volt meg nem rögtön utána csináltuk a dolgokat tehát nincs a mai napig se kifestve.
Szeretném tudni ennek van-e értelme ügyvéden keresztül tovább menni vagy csak egy jó tanulópénz volt.
Bár #1 brutálisan leegyszerűsítette a választ, de igaza van!
Már a reakciód is világosan mutatja, hogy elkapta a lényeget!
Mi köze van hozzá?
Nos csak annyi, hogy te kérdezted többek közt az ő véleményét is!
A békéltető testület ezt ilyen egyenesen nem fogja a képedbe vágni, majd finomabban tálalják. Egyébként megjegyzem hogy a békéltető testület nem hatóság, így intézkedési jogkörük sincs. A lehetőségeik kimerülnek a beszélgetésben! XD
Amit te keresel, azt "Mérésügyi és Műszaki Biztonsági Hatóság"-nak hívják.
#6 vagyok:
Annyit még segítek hogy tájékoztatlak arról, hogy ez nem polgári peres eljárás, tehát ne gondolkodj ügyvédben.
Államigazgatási eljárás, a kivitelezővel szemben a hatóság indít köztörvényes eljárást.
6: Most nem tudom hol számít az a kérdező honnan szerzett szakembert. A szakember dolga (hirdesse magát bárhol is), hogy a munkáját szakszerűen és másokat nem veszélyeztető módon elvégezze.
A szakink nem így járt. Hibásan is kötötte be a készüléket és ezzel még embereket is veszélyeztetett.
A kérdés arra irányul ebben a szituban érdemes-e ügyvédet megkeresni. Igen. (Igazság szerint én már a "békéltető"-beszélgetésre is ügyvéddel mentem volna, hogy "na akkor hajrá"-alapon neki magyarázza ki a szaki a dolgot.)
#6, #8-nak:
Arra hívta fel a figyelmed, hogy a kialakult helyzet miatt csak saját magad hibáztathatod. Persze ez nem mentesíti a szakembert a felelősségre vonás alól, tehát indíts hatósági eljárást.
Hétkönapian fogalmazva: jelentsd fel.
Persze, de én nőként mit értek bárminek a szereléséhez? Mit értek hozzá neki, hogyan kellett volna beszerelni?
Villanyszerelő nem volt kint aki az érintésvédelmet csinálta volna + azt mondta nekem azért lett így megcsinálva legyen melegvíz az eph papírom nem ér semmit és eltépte ezt ő maga mondta tanu a szomszéd volt.
Én egy villanyszerelővel csináltattam at epht saját plusz pénzen. Rálettek téve a gázórás részre meg a cirkóra a sárga zöld huzalok érdekes azóta nem ráz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!