Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Földfelszíni digitális műsorsz...

Földfelszíni digitális műsorszórás. Mit jelent ez, vagy miért hozták ezt a törvényt?

Figyelt kérdés
a digitális átállásról szóló törvény szerint, ha december 1-ig nem sikerült az országos analóg hálózaton fent lévő adóknak megállapodniuk a műsorterjesztővel, akkor többet már nincs lehetőségük arra, hogy csatlakozzanak a digitális földfelszíni rendszerhez
2008. dec. 1. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem december 1. volt a határidő, hanem november 1. December 1-jén, azaz MA elindult az üzemszerű digitális földfelszíni sugárzás.

Jelenleg CSAK A Duna TV és a Duna II Autonómia csatornája érhető el, melyből a Duna TV (elvileg) HD (persze itt csak felkonvertált SD-ről van szó, mert a Duna TV nem rendelkezik HD technológiával), a DunaII pedig SD minőségben sugároz.


A platformon az eredetileg beharangozott közszolgálati tévéknek (m1, m2, Duna, Duna II), a Viasat3-nak, a Prime TV-nek (új kulturális csatorna), a HírTV-nek és az ATV-nek kellett volna elindulnia. Azonban eddig csak a Duna TV-vel sikerült megállapodást kötni. Ez pedig IGENCSAK kétes dolgot vet fel.


Mindegy, az üzemszerű sugárzás elindult a két említett csatornával... Igaz olcsó dekóderekről sem hallottunk még, csak sok "megkárosított", mpeg2 tuneres tévével és beltérivel rendelkező felhasználóról, akik - hiába van a készülékükön a DVB-T felirat - a magyar földfelszíni digitális televíziózásból az alkalmazott technológia miatt ki vannak zárva. Ugyanis hazánkban mpeg4-ben vezették be a DVB-T-t (ami nem baj, csak ezt kicsit másképp kellett volna elintézni. Ugyanis októberig, több mint tíz évig mpeg2-ben teszteltek.)


A földfelszíni digitális sugárzás pedig a jelenlegi analóg technológiát váltja fel. A törvény pedig azért kellett, mert hazánkban 2011. december 31-én 24:00-kor le kell(ene...) állítani az analóg sugárzást (Uniós irányelv), és ettől az időponttól csak digitálisan lehetne sugározni. Erre van most három év. A teljes átállásra. Ezért volt szükséges az új törvényre.

2008. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!


Egy évtizedig 'tesztelték' azt a nyomorult néhány csatornát MPG2-vel. Majd bevezették a 'rendes' adást - MPG4-gyel. És ugyanazok a csatornák - pedig a technológia háromszor annyit is lehetővé tenne. De nem, szó nem lehet róla, hogy akár EGYETLEN, igazán jó csatornát is digitálisan sugározzanak!

Milyen teszt az, ahol egy szál dróton a hagyományos tv-vel több csatorna jön be, mint a szuper új digitális tesztadásban??? 10 évig???


Amúgy pedig egy hónapja még nekem is működött - és azóta semmi: ez is csak MPG2-t tud.

Bár ez egy tv kártya - de még szoftvert sem tudok frissíteni rajta: az új szoftver már olyan erőművet kíván, amilyen nekem nincs.

2008. dec. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit pontosítanám, hogy mit nem értek:


december 1-ig nem sikerült az országos analóg hálózaton fent lévő adóknak megállapodniuk a műsorterjesztővel, akkor többet már nincs lehetőségük arra


Miért vagy kinek jó az ha "többet már nincs lehetőségük"...

2008. dec. 2. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez senkinek nem jó. Megpróbáltak nyomást gyakorolni, hogy ésszerűen és jól el tudjon indulni a digitális adás. Ez nem jött be. A tévék perelnek, mert NEM ÉRDEKÜK áttérni a digitális technológiára. A reklámpiacból így SOKKAL NAGYOBB szeletet kapnak, és könnyebb a statisztikákat is hamisítani. Ezért nem érdekük, és mindent megtesznek, hogy NE sikerüljön zökkenőmentesen az átállás.
2008. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!