Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben engem is elviszn...

Ilyen esetben engem is elvisznek/feljelentenek?

Figyelt kérdés

A házi feladatom megoldásában szeretnék segítséget kérni.

Kérdés: Ülök egy autóban, mellettem a sofőr. Megállítja a járművet a rendőr, és úgy dönt, hogy szeretné átvizsgálni a személygépkocsit. Az átvizsgálás során a rendőr talál lőfegyvert egy 30 cm-es kést az autóban. Én nem tudtam, hogy van fegyver a kocsiban. A sofőrt nyilván előveszik, a fegyvereket lefoglaljàk. Engem felelősségre vonnak? Elvisznek? Feljelentenek? Kihallgatnak? Vagy mi történik?

Egy hete kezdtem a tanfolyamot, és még nem minden tiszta. Kérem csak olyan írjon aki tanult ilyesmit! Aki tippelni tud csak az ne írjon! Köszönöm!


2020. dec. 26. 16:15
 1/6 A kérdező kommentje:
és egy 30 cm-es kést*
2020. dec. 26. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Milyen tanfolyam ez?
2020. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Személy-és vagyonőr. Érintőlegesen veszünk ilyesmit is, de szóba került már az emberölés, ittas vezetés is, és hasonló téma is. Ennek a fő oka az, hogy az oktatóink mind volt magas beosztású rendőrök(kettő volt bűnügyes), de én eleve szoktam pluszban kérdezgetni, mert én ezután az NKE-re készülök.
2020. dec. 26. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát felejtsd el az NKE-t.

Ott végeztem, ennyi ésszel kevés vagy oda, tekintettel arra, hogy írni sem tudsz.

2020. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lőfegyver engedély nélküli birtoklása bűncselekmény, a 8 centiméternél hosszabb vágóélű kés birtoklása pedig szabálysértés. Objektív felelősség sem a büntetőjogban, sem a szabálysértési jogban nincs, ezért bűncselekmény vagy szabálysértés csak szándékosan vagy gondatlanul követhető el.


A lőfegyverrel visszaélés esetében a BTk. csak a szándékos elkövetést bünteti, a közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés tekinteténen nem kizárt a gondatlan elkövetés sem.


Az általad vázolt esetben tehát innentől kezdve bizonyítás kérdése, hogy a tiltott tárgyakkal kapcsolatban kinek mi volt a tudattartalma, és az vonható felelősségre, aki az azokkal kapcsolatos büntetendő elkövetési magatartást szándékosan kifejtette.

2020. dec. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hűha, vétettem biztos vagy két helyesírási hibát, ezért már felejtsem el az NKE-t, mert írni sem tudok. Ez igen!

Egyébként soha életemben nem tanultam ilyesmit, és még nagyon az elején vagyunk mindennek, nem hiszem, hogy egy hét után (úgy, hogy ebben benne van a három napos karácsony, plusz a bemutatkozó órák) már fejből kéne tudnom az összes törvényt. De gondolom te már eleve úgy jöttél ki, hogy mindenre tudtad a választ. Sőt, valószínűleg itt sem kérdezel, csak "válaszolsz", bár ez minden volt, csak válasz nem.

Ötös, neked köszönöm a kommented! Ennyire voltam kíváncsi.

2020. dec. 27. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!