Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az miért van, hogy csomó...

Az miért van, hogy csomó jobboldali nacionalista a pálinkát, ami erős mértékben károsítja az ember agysejtjeit, azt nemzeti kincsnek tartják, viszont a marihuána legalizálását meg ördögtől való dolognak tartják?

Figyelt kérdés
Tudományosan kimutatott, hogy a marihuána rövid távon kevésbé károsabb, mint egy pohár bor. És kérlek, ne olyan tartalom nélküli válaszokat írjatok, hogy "mert az drog", mert ez nem válasz rá. Az alkohol is tudatmódosító szer, mégis legálisan lehet kapni.
2020. dec. 18. 09:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Hogyan jön a magyar nemzeti identitáshoz a fű? Itthon csak az alkoholnak van kultúrája, megannyi indoka lehet valakinek, hogy ne támogassa a legalizálást. Én személyszerint az orvosi felhasználás és dekriminalizáció mellett vagyok.
2020. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ma hány marcsis kérdést akarsz még kiírni...?
2020. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Végülis a kendernek csak 3x akkora múltja van. Régen kendernagyhatalom voltunk, a legjobb éghajlat és föld van nekünk hozzá, de nem élünk vele.
2020. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
A gyógyszerkapkodók és egymillió alkesz országában pont a legalizált drogok hiányoznak még. Aki akarta, eddig is szívta.
2020. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

Mert az egyes szereket mindig is társadalmi és politikai megfontolásokból tiltották vagy engedélyezték, nem pedig csak aszerint, hogy potenciálisan mennyire károsak.


Hogy mit minek tartanak és hogy mit mondanak, az meg ugye két különböző dolog. Észrevehetnéd, hogy sokmindent csak azért mondanak, mert egy csomó szavazó azt akarja hallani, egy további csomó szavazót pedig nem zavarja.

2020. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
59%
Ja, a nempolitikus réteg meg azért, mert a drogfogyasztó nem szereti, ha drogosként kell magára gondolnia. "Nem vagyok drogos, mert a füves a drogos", ennyi.
2020. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Feltételezem nagyon fiatal vagy még


Tehát te minden kicsit is lokálpatrióta magyart "jobboldali nacionalistának" tartasz? Miért ne tartaná bármilyen értelmes magyar ember a pálinkát nemzeti kincsnek?


Nálunk ennek az alkoholos italnak van/alakult ki kultúrája ennek van történelmi (gazdasági) társadalmi hagyománya.

És még ell kell telni kis időnek hogy a mennyiségről a minőségi irányba terelődjön a hangsúly de már jó az irány.


Amit te írsz annak semmi köze a pálinkához hanem bármilyen alkoholos italra igaz akkor ha azt túlzott mértékben fogyasztod. Tehát nem az alkoholról hanem a szenvedély betegségről, (nem kulturált minőségi alkoholfogyasztásról) beszélsz. A túlzott fogyasztás a fűnél is megárt ...


Én magam se szeretem a pálinkát, de tudom hogy itt ezen az éghajlaton ebben a mezőgazdasági kultúrkörnyezetben ez az "ideális" alkoholos gyümölcspárlat és igen is ez egy magyar specialitás amire büszkék lehetünk.


Régen a vidéki gazdálkodó ember minden lehetséges módon kihasználta a nehezen megtermelt javakat, ennek egyik ága a pálinka kifőzés: a leeset/ütött/kicsit rohadt gyümölcs ment pálinkának kifőzésre (gyümölcs pálinka), a szőlő ledarálása/préselése után visszamaradt törkölyt se dobták a szemétdombra hanem hanem ugyancsak (törköly) pálinka lett belőle sorolhatnám.


És amikor a gazda télen megpihent s leült a verandára vagy a kemence/tűzhely mellé akkor mintegy az egész éves nehéz fáradságos munkájának a gyümölcsét tartotta a kezében és elégedettséggel kortyolta el a saját földjének/munkájának esszenciáját.


Ez a kultúránk, néphagyományunk része akárcsak a jó bor.


A fűnek itt nálunk nincs kultúrája, nincs hagyománya nincs mihez társítanod nincs "értéke". Nem lehet egy lapon említeni a 2 dolgot.


Csak egy könnyű drog (közvetlen élvezeti illat/íz nélkül) amit Gipsz Jakab elszív 2 sör után és jól érzi magát tőle.

2020. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!