Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazás miatt hogyan...

Rágalmazás miatt hogyan zajlik a tárgyalás?

Figyelt kérdés

Megírtam a feleségnek, hogy engem meg másokat is zaklatott a férje.


Feljelentettek rágalmazásért, beadták az indítványt is.


2020. dec. 10. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Oké, hülyeség volt, de ha privátban küldtem el neki, akkor egyáltalán miért rágalmazás. Mondjuk nagyon bánom.
2020. dec. 10. 19:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "megírtad"?


Magánlevelet írtál, lezárt borítékban elküldve vagy kiposztoltad esetleg a feleség közösségi oldalára (Facebook,Twitter)?


Nem mindegy ugyanis...



A magánvádas eljárásban a Járásbíróság dönt végzéssel.


Első körben - kötelezően - megkísérli a bíróság a békítést a felek között. Ha ez sikeres, akkor megszünteti az eljárást a bíróság. Ezt a személyes meghallgatást bírósági titkár fogja lefolytatni.


Ha nem békültök, akkor a titkár megkérdezi a feljelentőt, hogy kívánja - e az eljárás továbbfolytatását (ezt kötelező megkérdezni), ha igen, akkor meg kell jelölnie a feljelentőnek a bizonyítási eszközeit. Csak megjelölni kell, BENYÚJTANI ITT SEMMIT NEM KELL.


Ezt követően a titkár tájékoztatja a feleket, hogy az ügy büntetőbíróhoz kerül, és tőle fognak a felek idézést kapni.

Ebben a szakaszban kell majd előterjeszteni a bizonyítékokat.


A bíró végzéssel dönt és költségben (ha van) marasztal.

2020. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Privát üzenetben leírtam, hogy zaklat a férje és megcsalja a privát, nyilvános email címére, EGY ALKALOMMAL. Ugyanis olyan durván zaklatott, hogy nem tudtam semmi mást.


Szóval szerintem ez nem rágalmazás.... Egyrészt igaz, kettő privát üzenet volt. Házkutatási paranccsal kijött a rendőrség hozzánk lefoglalni a telefont, be kellett mennem az örsre. Még ha valami komolyabb ügy lenne, nem az, hogy zaklat a férje, a felesége meg feljelent rágalmazásért. Bár azt olvastam, hogy ilyenért nem is szabadna házkutatást kiadni....


Jelenleg a bíróságon van az ügy, azon áll, hogy kíván-e a magánindítvánnyal élni.... Még nem döntött. Anyám hülyeségére, felhívtam, hogy beszéljük meg. Nagyon készséges volt, de nem jelent meg a megbeszélt időpontban. Gondolom, akkor azt jelenti, hogy eljárást akar.... Bár szerintem akkor ő sem jár jól. ugyanis elmondtam, hogy korábban mennyi ideig és milyen durván zaklatott, azért volt az egész....


Megtudták, hogy én voltam, nem tudom, miért kell ezt tovább feszélyezni...

2020. dec. 13. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem rágalmazás. Ez a becsületsértés szabálysértési alakzata, amit csináltál.
2020. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig amiatt volt házkutatás, meg a kihallgatás is. Egyébként nekem azt mondták, hogy privát üzenet nem számít annak.... Ennyi hívás, meg nem minősül zaklatásnak....
2020. dec. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!