Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ismerősöm megrendelt...

Egy ismerősöm megrendelt 200.000 Ft- ért nyilászárókat a házához, majd lebetegedett, majdnem meghalt, fél évig nem tudott dolgozni, így nem is ment a rendelt árúért. Fizetési meghagyást kapott az át sem vett nyílászárókról. Mit tanácsolnátok neki?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a nyílászárók egyedi megrendelésnek számítanak, tehát neki gyártották le. Ilyen esetben nincs elállási jog. Leadta a megrendelést, ki kell fizetni, akkor is, ha még nem hozta el.
2020. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Menjen el a nyílászárókért vegye át őket és fizesse ki!

Fordított esetben, ha ismerősödnek ez lenne a megélhetése, ő is ragaszkodna ehhez.

Nem hiszem hogy a fél év során nem keresték a cégtől és ne tudott volna ő maga is odatelefonálni, hogy csúszik az átvétel.

Ha már nem kellenek neki, akkor is ki kell fizetnie. Utána hirdesse meg a neten és adja el külön - vagy próbáljon meg egyezkedni a céggel, hogy ők adják el valakinek és valamennyi "jutalékot" vonjanak csak le érte kárpótlásképpen.

Egyszer rossz méretben gyártattam le véletlenül egy egyedi terméket. Akkor is ki kellett fizetnem ha nem volt jó számomra, de a cég a saját vevői között meghirdette eladásra és találtak nekem rá vevőt, igen jutányosan. Így csak kevés pénzt vesztettem rajta.

Ha normálisan fordul az ember a cégekhez, a többség próbál a vevőnek segíteni, mert meg akarja tartani.

2020. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fizetési meghagyást küldtek, ha önként nem akart az ismerősöd fizetni. Nem teljesen értem a kérdést, mi mást lehetne tenni azon kívül, hogy fizet?
2020. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!