Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mely kormányrendelet kötelezi...

Mely kormányrendelet kötelezi a gyártót a fa nyílászárók felületkezelésére?

Figyelt kérdés

A hozzánk beépített ablak nincs felületkezelve. Úgy tudom, ez a gyártó kötelezettsége lett volna.

[link]


"A jogszabályi előírások betartása esetén valamennyi nyílászárónak legalább védőkezelő alapozással kellene készülnie. A gyakorlati tapasztalat azonban azt mutatja, hogy csak az előre felületkezelt ajtók és ablakok készülnek megelőző védőkezeléssel. A faanyagvédelem elvégzését a gyártónak minőségi bizonyítvánnyal kell igazolnia."


Ez a mondat kb a cikk közepén van.


Szeretném tudni pontosan melyik az a jogszabály amely a felületkezelésre kötelezi a gyártót.


2011. júl. 27. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen kormányrendelet. Mért kéne bármit is felületkezelni? Az autókat sem azért fényezik mert rendelet írja elő. Ha te megveszed fényezés nélkül akkor egy szavad sem lehet, hiszen annyival olcsóbban is vetted.


És még mielőtt okoskodni kezdenél véletlenül épp nyílászárókat gyártok, de még az elmúlt tíz évben senki sem kérte felületkezelve. Mindig azt mondják, majd én lefestem, csak legyen olcsóbb.

2011. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megrendelő a terméket mindig úgy kapja meg ahogyan kérte. Ha alapozva akkor úgy, ha pácolva akkor úgy, ha pácolva és lakkozva akkor úgy. Ha neked nem úgy szállították le ahogyan kérted, minek vetted át? Ha meg boltban, készen vásároltad akkor nem tűnt fel, hogy nincs felületkezelve?

Ha már átvetted a terméket, amely meg is felel a termékleírásnak akkor az a tiéd, azon állapotában amiben átvetted. Reklamálni csak akkor tudsz, ha ezt készrefestettként árulták, viszont akkor meg azt nem értem hogyan nem vetted előbb észre, hogy az mégsem hupilila, hanem natúr fa színű...

2011. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves gyártó, nem kell úgy fölháborodni. Olvastam valamit, és nekiláttam tájékozódni, többfelé. Ezek egyike ezen fórum. Bizonyára jobb mint ha ész nélkül vagdalkoznék. Amennyiben pedig létezik ilyen jogszabály, úgy azt neked is kötelességed betartani, tetszik, vagy nem.
2011. júl. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!