Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most már komolyan nagyon...

Most már komolyan nagyon ideges vagyok, és jogosan vagyok kiakadva! Hova forduljak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy én írtam már ki kérdést, kaptam is választ, hogy forduljak a BRFK-hoz, de ezen már túl vagyok.

Esti felnőtt képzésen tanulok. A képzésre eddig heti egyszer, vagy kétszer jártam a szomszéd megyébe, egy olyan városba ami 140 km-re van tőlem, és kétszer kell átszállni. Mióta este nyolctól kijárási tilalom van, nem tudok bejárni iskolába! Egyszerűen nincs úgy buszom, hogy hazaérjek este nyolc előtt, mert az oktatás eleve fél négytől kezdődik, és hét óráig tart, én hat órakor el szoktam jönni, és még úgy sincs buszom, ami haza hoz engem nyolc óra előtt, mert azért csak három csatlakozásról beszélünk.

Kaptam választ. Felírtam a BRFK-nak, a levelük annyi volt lényegében, hogy nem tudnak semmit kezdeni, oldjam meg nyolc előtt az iskolába járást, különben ha elkap a rendőr fel leszek jelentve, és meg leszek hurcolva. Jeleztem az iskola felé a dolgokat, de nem hajlandóak nekem igazolást kiállítani, ugyanis azt csak melós kaphat.

Jelenleg még mindig nem tudok bejárni, és nagyon félek, hogy még vizsgàzni sem fogok tudni elmenni, és ugrani fog egy halom pénzem, amit én ebbe az egészbe belefektettem, és két teljes évem is az életemből! Hova forduljak? Hova írjak fel ezzel kapcsolatban, ahol foglalkoznak is velem?

Trollokra, unatkozó emberekre meg olyanokra akiknek fogalma nincs a témáról nem vagyok kíváncsi, kérem tényleg csak olyan írjon, aki ért valamennyit a témához, és nem pedig "viccből" beír valami baromságot, mert így is szétvet az ideg engem az utóbbi hetekben emiatt.


2020. dec. 6. 11:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem menj nyugodtan iskolaba es onnan egyenesen haza. Semmi rosszat nem csinálsz ezzel … fordulnod meg azert nem kell senkihez, mert majd a rendor hozzad fordul ha gondja van, elmondod neki a helyzetet es felfogja fogni. Ennyi.

A rendorok nem vadbarmok, ertenek a szobol … elmondod a valos helyzetet es felfogjak fogni :)

2020. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Valami papírod csak van arról, hogy mikor vannak az órák, nem?


Ha bemutatod az órarendedet a rendőrnek, meg hogy hol laksz, és mikor indulva milyen útvonalon mész haza, akkor nem hiszem, hogy veled fog majd példát statuálni.

2020. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Vegyél autót!
2020. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Majd hipp-hopp veszek egy autót, csak egy ilyen ökör törvény miatt, persze. Majd akkor állambàcsi vegye meg nekem, mert miatta nem tudok bejárni, meg fizesse a tankolàst is...Pláne, hogy miatta vesztettem el a munkámat is!

A szállás meg azért nem opció, mert jelenleg azt sem adnak ki.

Igen, olyan órarendem van, amiben le van bontva dátum szerint, hogy mikor van óránk, pl 2020. 12. 05-én, hat db y gyakorlat, x nevű oktatóval, stb. Ezen kívül a diákigazolványomon szerepel az iskola (melyik SZC, ebből kiderül, hogy melyik település), meg van lakcímkàrtyàm, ami a rendes lakcímemre szól, ami ugye másik megye. Ezeken kívül mást sajnos nem tudok bemutatni. Az iskola illetékese azt mondta, hogy inkább ne próbálkozzak, mert a rendőr nem fogja megérteni. Ha pedig megbüntetnének 1. Nem tudnám kifizetni sem 2. Egyben fel is jelentenek, ami nem jönne túl jól, mert vagyonőr az egyik szakmám, és ezen felül olyan egyetemre készülök, ahol meg fogják vizsgálni, hogy volt-e valami problémám a törvénnyel valaha életemben.

Este 11 órára tudok a lakhelyemre hazaérni, akkor már javában mindenhol rendőrök mászkàlnak, és állítanak meg mindenkit, meg kötekednek.

Mindenesetre egyelőre nézelődöm, hogy mit tehetek, és amit tudok azt meg fogom lépni mindenképp.

2020. dec. 6. 14:17
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a rendőr miért nem értené meg. Mit nehéz ezen megérteni, hogy ott az órarendedben az óra, és ekkorra érsz haza? Nem tudom, milyen rendőrök vannak arrafelé, mennyire merevek.
2020. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem tudsz magaddal vinni egy kutyat? Utcan kutyaval mesz,utazasnal taskaba teszed.
2020. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Abszolút megértelek. Az én sulim sem állít ki igazolást, ezt közölte velünk az osztályfőnök. Nekem van munkahelyi, de más okok miatt abbahagytam a képzést.


Inkább a befizetett pénzedről tárgyalj és a halasztás lehetőségét pedzegesd. Ez egy új helyzet, szerintem itt az intézménynek kell megértőnek lennie. Reméljük az is lesz. Törvényt az iskola sem szeghet. Ha nem jogosultak leigazolni neked a nyolc utáni kint tartózkodást akkor fejre is állhatsz, nem fogják.

2020. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

16, számtalan esetről olvastam a napokban, mikor rendőrök büntettek ezért. Kutyát csak lakóhelytől számított 500 méteres körzetben lehet sétáltatni este nyolc után.

17, igen. Pontosan ez a helyzet. Itt nem az iskolàval van a legnagyobb probléma, hanem magával az ostoba törvénnyel, ami alól nincs mentessége diákoknak. Vizsgázni biztos, hogy el fogok menni, ha gépfegyvert fognak rám kint a katonàk, akkor is. Az már azért mindennek a teteje, hogy a saját pénzemen nem tudok bejárni abba az iskolába, amivel szerződésem van, és hivatalosan is a diàkjuk vagyok.

2020. dec. 7. 05:38
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit 3-as írt, az bizonytalan (szerintem csekély esély van arra, hogy eredményes lesz), ráadásul soká lesz belőle valami, ha lesz egyáltalán.

Szerintem is vagy a halasztást próbáld megbeszélni az iskolával, vagy az alábbi lehetőségeket vedd számba:


1. Autóval járni. Tudom írtad, hogy nincs, de esetleg kölcsön kérni vagy hivatalosan bérelni lehetne.


2. Szállást keresni. Azt, hogy nem adnak ki szállást, egy kicsit árnyalnám. Valahogy úgy szól a szabály, hogy üzleti, gazdasági és oktatási célból való utazásnál lehet megszállni. Nézz utána pontosan, ennyit megér a dolog! Ráadásul olvastam egy konkrét esetet, amikor a panziós csak egy nyomtatvány kitöltését várta el, hogy az illető házaspár nyilatkozzon arról, hogy üzleti ügyben vannak ott - és máris kiadták volna nekik, akik turisták voltak, a szobát. Tehát a szállásadók rugalmasságára számíthatsz, hisz ők most pokoli időket élnek meg és két kézzel kapnak minden vendég után.


3. Ismerőst keresni abban a városban, akinél pénzért vagy szívességből megszállhatsz.


4. A városban, ahol tanulsz, egy vállalkozót kéne keresni, aki formálisan leigazolja, hogy nála este dolgozol, és nem érsz haza 8-ig. Nem kell ehhez alkalmazottnak lenned, senki nem fogja vizsgálni, hogy ő tényleg fizet-e neked bármennyit is, te megkapod-e, és adót fizetsz-e utána. A rendőr megnézi a nyomtatványodat, nem fog róla följegyezni semmilyen adatot, és továbbenged téged.


Ezzel együtt nem logikus, hogy miért lakóhelyedtől 140 km-re jársz képzésre, ahonnan autó hiányában 3 csatlakozással érsz haza. Nyilván jogod van ehhez, de ha mondjuk lakóhelyed megyeszékhelyére járnál be tanulni, sokkal könnyebb lenne megoldanod a problémát.

2020. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A lakóhelyem megyeszékhelyén nincs ilyen képzés évek óta. Amikor elkezdtem a képzést lekötöztem oda, ahova járok iskolába, de egyéb okok miatt haza kellett jönnöm, azóta ingàzok. Közelebbi helyre nem tudok járni, mert nincs ilyen képzés sehol, amikor hazajöttem akkor felhívtam az összes SZC-t a megyében, egy sem indít ilyen képzést, és nem is tervez az elkövetkezendő években.

Jogosítványom egyelőre nincs, most csinálom, és ha meglesz sem fogok merni beülni rögtön 140 km-ert levezetni, a taxi megfizethetetlen, pláne hogy nincs munkám most.

Volt ismerősöm abban a városban, az akkori párom, ha épp lementem, akkor nála aludtam, de inkább felakasztanàm magamat, minthogy én még egyszer szóba álljak vele, vagy bàrkijével. Az osztálytársaimmal meg nem vagyok olyan viszonyban, hogy akár egy éjszakára is elmehessek bárkihez, főleg most hogy fél mindenki a vírustól (minden osztálytársam idősebb jóval, mint én, szóval okkal félnek). Az iskolának nincs kollégiuma, szóval még 1-1 éjszakára sem tudnám igénybe venni.

A vállalkozó járható út talán, ezt már beszéltem ismerősökkel, talán ezt még el is tudnám intézni.

2020. dec. 7. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!