Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most már komolyan nagyon...

Most már komolyan nagyon ideges vagyok, és jogosan vagyok kiakadva! Hova forduljak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy én írtam már ki kérdést, kaptam is választ, hogy forduljak a BRFK-hoz, de ezen már túl vagyok.

Esti felnőtt képzésen tanulok. A képzésre eddig heti egyszer, vagy kétszer jártam a szomszéd megyébe, egy olyan városba ami 140 km-re van tőlem, és kétszer kell átszállni. Mióta este nyolctól kijárási tilalom van, nem tudok bejárni iskolába! Egyszerűen nincs úgy buszom, hogy hazaérjek este nyolc előtt, mert az oktatás eleve fél négytől kezdődik, és hét óráig tart, én hat órakor el szoktam jönni, és még úgy sincs buszom, ami haza hoz engem nyolc óra előtt, mert azért csak három csatlakozásról beszélünk.

Kaptam választ. Felírtam a BRFK-nak, a levelük annyi volt lényegében, hogy nem tudnak semmit kezdeni, oldjam meg nyolc előtt az iskolába járást, különben ha elkap a rendőr fel leszek jelentve, és meg leszek hurcolva. Jeleztem az iskola felé a dolgokat, de nem hajlandóak nekem igazolást kiállítani, ugyanis azt csak melós kaphat.

Jelenleg még mindig nem tudok bejárni, és nagyon félek, hogy még vizsgàzni sem fogok tudni elmenni, és ugrani fog egy halom pénzem, amit én ebbe az egészbe belefektettem, és két teljes évem is az életemből! Hova forduljak? Hova írjak fel ezzel kapcsolatban, ahol foglalkoznak is velem?

Trollokra, unatkozó emberekre meg olyanokra akiknek fogalma nincs a témáról nem vagyok kíváncsi, kérem tényleg csak olyan írjon, aki ért valamennyit a témához, és nem pedig "viccből" beír valami baromságot, mert így is szétvet az ideg engem az utóbbi hetekben emiatt.


2020. dec. 6. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Távoktatás?
2020. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A gyakorlatot nem lehet lenyomni távoktatàsban, építőipari szakon vagyok, és hamarosan vizsga, gyakorlatias szakmáról beszélünk. Ezen felül nekem, egy embernek nem fognak távoktatàs tartani.
2020. dec. 6. 11:20
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérd az országgyülési képviselöd segitségét! Kérd nyunyoka segitségét! Keress olyan ujságirot aki foglalkozna az ügyeddel! (De ne egymás után probálkozz, hanem egyszerre mert tényleg kifutsz az idöböl!)
2020. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul a vizsgát pláne nem lehet online megtartani majd gyakorlatból, mert vizsgán flexelni kell, vágni, alapozni stb. És ezeket otthon nem lehet megcsinálni egy laptop előtt.
2020. dec. 6. 11:23
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező

Nem hiszem hogy ilyen választ kaptál a rendőrségtől, mert ha az iskoládban az oktatás délután van, akkor az, hogy hazamenj onnan, az pontosan olyan, mintha munkából mennél haza és a munkából való hazajárás eshet 8 óránál későbbre is.

Egyszerűen kérsz egy papírt az iskoládban arról, hogy meddig tartanak hivatalosan az óráid és hogy a lakcímed ez meg az AHOVÁ haza kell utána menned, majd kérsz egy papírt a közlekedési vállalattól, hogy ez meg az a járat van csak amivel hazamehetsz onnan és ezt éppen úgy viszed magaddal, mint azok akik a munka után mennek később haza.

Készítesz egy papírt te magad, amin szerepel a menetrend azon része amivel haza tudnál jutni, pl. hogy X, Y meg Z időpontban indul majd érkezik a busz az iskolád városából a te városodba - az átszállási lehetőséggekkel, majd a ügyfélszolgálaton megkéred az ott ülő hölgyet, hogy tegyen rá neked egy pecsétet. A rendőr nem fog veled kötözködni.

2020. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola adjon ki egy igazolást, és kész. Nálunk is vannak 6-ig gyakorlatok, és igen, van, aki megpróbálja elhajtani a hallgatókat, de mindig lehet találni a suliban valakit, aki aláírja.
2020. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

De, ilyen választ kaptam.

,,... Az ebben foglaltak szerint a korlátozások idején este 8 és reggel 5 óra között mindenki köteles a lakóhelyén, tartózkodàdi helyén, illetve szálláshelyén tartózkodni.

A jogszabály 3. (2) bekezdése tartalmazza a főszabály alóli kivételeket, azaz hogy mely esetekben lehetséges a korlátozás időtartama alatt a közterületi tartózkodás.

Az itt felsoroltak között A TANULMÁNYOKKAL KAPCSOLATOS KÖZLEDÉSSEL ÖSSZEFÜGGŐ KÖZTERÜLETI TARTÓZKODÁS NEM SZEREPEL."

És, mint írtam az iskola nem hajlandó nekem igazolást kiállítani, mert ezzel kezdtem az egészet, hogy hozzájuk fordultam, és ők leràztak annyival, hogy nem adhatnak nekem, mert az csak és kizárólag dolgozónak állíthatnak ki.

2020. dec. 6. 11:37
 8/20 A kérdező kommentje:
Tartózkodási helyén*
2020. dec. 6. 11:38
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a kérdésed meg is van válaszolva. Mit vársz, mi legyen?
2020. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Leírtam mi a kérdésem. Hova forduljak ezzel kapcsolatban? Azt is leírtam, hogy olyan ne írjon, aki a kérdést nem érti/unalomból ír/vagy azt se tudja miről van szó.

De kaptam választ, köszönöm hármas! Megfogadom a tanácsaidat! Ment a zöld pacsi!

2020. dec. 6. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!