Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek, hogyan kell lemondania...

Kinek, hogyan kell lemondania a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Elnézést, kicsit sem vagyok jártas a témában, szóval lehet, hogy butaság, amit kérdezek. Kiskoromban elváltak a szüleim, a bíróság határozott a gyerektartásról, soha nem volt ezzel gond, édesanyám mindig, minden hónapban megkapta a pénzét. Viszont 23 éves vagyok, évek óta dolgozom, nem járok iskolába, viszont ő még mindig, minden hónapban megkapja a pénzt. 14 évesen apámhoz költöztem, ő úgy nevelt, hogy anyám azzal a feltétellel "adott neki", hogy továbbra is ő kapja utánam a gyerektartást és a családi pótlékot. Beleegyeztünk, mert rossz volt nekem nála és menni akartam. Azt hittem, ha esti tagozatos gimnáziumba megyek, ha elvégzem vagy dolgozni kezdek nem vonják tovább apámtól a pénzt, de még mindig vonják. Semmit sem találtam a lemondással vagy megszüntetéssel kapcsolatban a neten, anyám évek óta fenyegeti apámat, hogy ez és az lesz, ha nem kapja meg azt a pénzt, viszont ez így nem állapot. 5 éve nagykorú vagyok, 7 éve lettem esti tagozatos, 4 éve dolgozom. Nem tudom melyik időpont lett volna esedékes, de nem történt semmi. Nekem kell valamit csinálnom vagy a szüleimnek? Mi a teendő?

2020. nov. 27. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"minden hónapban megkapja a pénzt. 14 évesen apámhoz költöztem, ő úgy nevelt, hogy anyám azzal a feltétellel "adott neki", hogy továbbra is ő kapja utánam a gyerektartást és a családi pótlékot"

ez durva... :-O


amúgy nem utalja átt édes apád...

2020. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy is a munkáltató vonja, nála kell jelezni.
2020. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet sokan nem fognak egyet érteni velem, de én édes apád helyében feljelentést tennék anyáddal szembe zsarolás vádjában, és jogtalan családi felvétele miatt.


Törvényesen úgy történt volna, hogy 14 évesen gyámügyhöz fordulsz édes apáddal, ők segítenek elindítani az elhelyezést, ami ha gyerek kérésére indul, és azt mondod indokolt volt, így biztos hogy édes apádhoz kerültél volna. Ezután a családi, és gyerektartási díj őt illette volna meg, legalább 18 éves korodig, vagy igény szerint míg nappali tagozaton tanulsz.

2020. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kamus vagy.Nincs is családi pótlék csak 20 éves korig.
2020. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!