Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kérhetek ebben az esetben...

Hogy kérhetek ebben az esetben gyerektartást?

Figyelt kérdés
A gyermekem apjával rövid ideig voltunk együtt és sajnos úgy alakult, hogy rá semmiben se számíthatok, fel se vállalta a kicsit. Utánanéztem, hogy az esetemben az apaságot is bizonyítani kell, azt viszont nem tudom milyen módon szükséges a bíróság részére. Találtam egy formanyomtatványt viszont mivel az apa semmilyen adatot nem hajlandó magáról megadni (gondolok itt pl a személyi igazolvány számára) így nem tudom hogy nyújthatnám be a kérelmem..

2020. okt. 11. 13:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
ügyvédet kell fogadnod
2020. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1

Sírok

2020. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Tipik lehúzós női kérdés. Nem kéne wa besikerült gyereket megtartani.
2020. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért nem minden fekete vagy fehér. Kívánom nektek, hogy ne kerüljetek hasonló helyzetbe!

Az emberséges (2.) választ köszönöm.

2020. okt. 11. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:

De azért a nevét csak tudod... azt hogy hol lakik...


Hasonló helyzetbe? Nem, nem kerülnék. Sosem szülnék meg egy olyan gyereket, akit az apja nem akar. De ha mégis úgy hozná a sors, semmi elvárásom nem volna iránta. Pedig én feminista vagyok, de én sem díjaznám, ha rám akarnának kényszeríteni egy gyereket, akit nem kívántam.

2020. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy szóval se írtam, hogy nem akarta... Nem az egész magánéletemet jöttem kiteregetni és nem is az volt a kérdés, hogy ti mit hogy csinálnátok abban a helyzetben amiről semmit se tudtok. Nyersen, tömören leírtam egy szituációt és egy kérdést ehhez kapcsolódóan. Nem kioktatásért jöttem, hidd el boldog leszek a pénze nélkül is ha úgy alakul!
2020. okt. 11. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha a kefélni tudtál vele, akkor a nevét, életkorát, címét csak tudod, nem?
2020. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon tévedsz ha azt hiszed sért vagy bánt a kommented. További szép estét!

Aki segítô szándékkal írna kérem privát üzenetben tegye, mert nem vagyok kíváncsi más emberek feszültség levezetésére! Viszlát!

2020. okt. 11. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem feszültség levezetés. Csak senki nem szereti ha lehúzzák. Te is ezért vagy ilyen helyzetben gondolom, mert kapcsolat/házasság alatt is csak a lehúzás ment.
2020. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első lépés, apasági pert kel indítani. Ha egyedül vállaltad szülted, szülöd meg akkor a gyámhivatalhoz úgy is menned kell és ott elmondanak mindent. Sőt, azon lesznek, hogy ezt segítsék. Amúgy ha amúgy döntöttél megszülöd, és apa nem akarta, akkor nem illene gyerek tartást kérned, mert egyedül vállaltad. Ha akar úgyis kibújik a fizetés alól.
2020. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!