Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kérhetek ebben az esetben...

Hogy kérhetek ebben az esetben gyerektartást?

Figyelt kérdés
A gyermekem apjával rövid ideig voltunk együtt és sajnos úgy alakult, hogy rá semmiben se számíthatok, fel se vállalta a kicsit. Utánanéztem, hogy az esetemben az apaságot is bizonyítani kell, azt viszont nem tudom milyen módon szükséges a bíróság részére. Találtam egy formanyomtatványt viszont mivel az apa semmilyen adatot nem hajlandó magáról megadni (gondolok itt pl a személyi igazolvány számára) így nem tudom hogy nyújthatnám be a kérelmem..

2020. okt. 11. 13:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igaz, nem írtad, hogy nem akarta. Azt írtad, hogy rövid ideig voltatok együtt, és az apa nem vállalja a kicsit. Azt is írtad, nem ismered apu személyi adatait.


Ezen tények ismeretében, amit te magad írtál, sehogyan sem az jön le, hogy együtt családot terveztetek.


Eleve nem vállalok gyereket olyannal, akivel kevés ideje vagyok együtt, aki nem vállalja a gyereket, akinek még a személyi adatait sem ismerem.


Hát ezért nem kerülnék hasonló helyzetbe.

2020. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!