Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan vétel esetén, hogy...

Ingatlan vétel esetén, hogy jövünk ki jobban vagyonszerzési illeték ügyében?

Figyelt kérdés

Elsősorban jogászokat kérdeznék. Új építésű házat szeretnénk venni. A lakás, amit eladunk a szüleim tulajdona, de én adok hozzá X összeget, kb 10-13 millió a különbözet, hogy megvegyék az új házat és az én nevemre szeretnék venni. Nekem ez az első ingatlanom lenne. De én nem hiszem, hogy jobban kijönnénk vagyonszerzési illeték ügyében. Én azt javasoltam, hogy vegyük az ő nevükre és elajándékozzák nekem. Hogy van ez pontosan?

Mivel járnánk jobban?

És pl mivel másabb ez, ha mégis úgy döntenek, hogy egy másik használt lakást vennének újépítésű ház helyett.



2020. nov. 21. 23:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget előre is!
2020. nov. 21. 23:20
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán értem mivel akarsz trükközni? 4% illeték van mindenképp.
2020. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha ők veszik és ők adnak el, akkor csak a különbözetre van annyi, amúgy az egész összegre lenne legalábbis így tudom ... Szóval baromira nem mindegy.
2020. nov. 22. 11:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Új építésű esetén meg a szabály is más. X összegig van valami illetékmentesség.... 15 millió talán. De ez nem tudom mikor és kure vonatkozik.
2020. nov. 22. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs illeték mentesség csak csok esetén, ez ugye most bevezetett újdonság.


15 millió alatti ingatlan és 35 év alatti első ingatlan tulaj esetén van 2%, szóval 50% kedvezmény. De őszintén manapság kapsz bármit is 15 millióért?

Ha 15 felett van az össz érték akkor már 4%. Nem úgy van, hogy 15 millióig csak 2%. Az ingatlan teljes ára számít, hogy 15 alatt legyen.

2020. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


Már megtaláltam. ÚGY éri meg legjobban, hogy ők lesznek az eladók és vevők, igy csak a különbözetre van vagyonszerzési 4%. Aztán elajándékozzák nekem.

2020. nov. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!