Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A maszkviselés egyes szabályai...

A maszkviselés egyes szabályai ellentétesek az Alaptörvénnyel?

Figyelt kérdés

Nálunk az egész városban mindenhol kötelező a maszk, egy ismerősömet állítólag azért büntették 30 E-re, mert az orra alatt volt a maszk teteje.

Én meg ilyen időben nem is tudok máshogy közterületen tartózkodni, mert szemüveges vagyok, és az első kilégzésnél totál bepárásodik a szemüvegem, ha az orromra is fel van húzva a maszk. (A levegő 90 %-a még orvosi maszk esetén is a maszk mellett/alatt/felett jár ki-be, sűrűbb szövésű anyaggal nem is próbálkozok.)

Tehát ha előírásosan viselt maszk és szemüveg is van rajtam, akkor azért nem látok, ha leveszem a szemüvegemet, akkor meg azért.

Még nem is kell, hogy félvakon egy autó elé szédelegjek, elég, ha felbukok 10 percenként, és összetöröm magam. Akkor most az Alaptörvény semmit nem ér? Mert az meg azt írja:

"Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez."


2020. nov. 15. 06:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10

Oké, akkor szúrd ki a saját szemed, ha az szerinted semmi hátránnyal nem jár.

Én úgy gondolom, hogy az hátránnyal jár, ha nem látom meg a járda szélét, és összetöröm magam, vagy a nagy járdaszegélyfigyelés közepette egy autó elé lépek. És a kérdés lényege az, hogy erre nem kötelezhet az állam az Alaptörvény értelmében, hogy eü. állapotom miatt (rossz látás) sérülésem keletkezzen. Meg arra se, hogy ne járjak munkába, bevásárolni.

2020. nov. 15. 08:30
 12/17 Molyember ***** válasza:
32%

Ha a hozzád hasonló emberek ugyanannyi energiát fektetnének a védekezésbe (maszkhasználat, védőtávolság, kézmosás), mint a szabályok kijátszásába, akkor talán el se jutottunk volna a kijárási korlátozásig. De nem, valamiért számotokra sokkal logikusabb volt megtalálni a kiskapukat. Taps.

Fel lehet úgy venni a maszkot, hogy ne párásodjon a szemüveg. A (szándékos) bénaságod nem érdekel senkit. Gondolom, te az a kérdező vagy, aki régebben azt állította, hogy nem kap levegőt, és rendszeresen elájul a maszk miatt. :D Most meg félvakon botorkálsz, aztán összetöröd magad. Hiszti, hiszti, hiszti.:) De hordanod kell, még ha be is kakálsz, nem tudsz tenni ellene. Szokd meg, mert egy darabig ez nem fog változni.

2020. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
12es. Hiába viselne minden magyar maszkot, elég 1ember a világba és visszafertőzödünk k..rva lassan. Szóval már az együtt élés segithet és az immunitás
2020. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is bepárásodik, de én varázsló vagyok és eltüntetem róla oly módon, hogy megtörlöm a szemüvegem.
2020. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Párom is szemüveges és neki is sok gondot okozott.

1. folyékony szappannal mosd meg a szemüveg lencséket,

majd hagyd a szappanos vízzel száradni (foltos lesz),

ezt utána száraz mikrószállás anyaggal töröld folt mentesre.

2. a maszk orr merevítő részét (ami 5G -s antennát),

úgy hajlítsd meg, hogy szorosan kövesse az orr vonalát.

Elhelyezni pedig a úgy kell, hogy a szemüvegtől még 1cm -el

feljebb legyen az orron, így már nem fog párásodni.

Szappanos víznek köszönhetően akkor se ha hidegről mész be.

2020. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, nem orrmerevítős maszkban sem párásodik a szemüvegem 1-2 perc után
2020. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy ellentétes, nem ellentétes, a maszkot hordani kell és kész. Mindenki utálja, de ez senkit nem érdekel. Most ez van, ezt kell szeretni. Vagy nem szeretni, ettől még kötelező. Olyat kell venni, amitől nem párásodik be a szemüveg. Akinek nem párásodik be a válaszolók közül, fotózza már le, hogy milyen az, töltse ide fel a kérdezőnek, hogy tudjon olyat venni legyen kedves!
2020. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!