Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A maszkviselés egyes szabályai...

A maszkviselés egyes szabályai ellentétesek az Alaptörvénnyel?

Figyelt kérdés

Nálunk az egész városban mindenhol kötelező a maszk, egy ismerősömet állítólag azért büntették 30 E-re, mert az orra alatt volt a maszk teteje.

Én meg ilyen időben nem is tudok máshogy közterületen tartózkodni, mert szemüveges vagyok, és az első kilégzésnél totál bepárásodik a szemüvegem, ha az orromra is fel van húzva a maszk. (A levegő 90 %-a még orvosi maszk esetén is a maszk mellett/alatt/felett jár ki-be, sűrűbb szövésű anyaggal nem is próbálkozok.)

Tehát ha előírásosan viselt maszk és szemüveg is van rajtam, akkor azért nem látok, ha leveszem a szemüvegemet, akkor meg azért.

Még nem is kell, hogy félvakon egy autó elé szédelegjek, elég, ha felbukok 10 percenként, és összetöröm magam. Akkor most az Alaptörvény semmit nem ér? Mert az meg azt írja:

"Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez."


2020. nov. 15. 06:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Attól, hogy párás a szemüveged, egészséges vagy.
2020. nov. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Kamu, normális, orrmerevítős maszk mellett nem párásodik a szemüveg, max. ha hidegből melegbe mész, akkor meg párásodik maszk nélkül is.


Csak kognitív disszonanciád van, mert arra a retek Botkára szavaztál, és most szépen visszaüt, és próbálod hárítani a felelősséget ahelyett, hogy önvizsgálatot tartanál.

2020. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Ellentétesnek ellentétesek, viszont ennek nincs jelentősége mivel az alaptörvény eleve illegitim, így hatályban sincs.
2020. nov. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
De ha legitim és hatályosnak fogadjuk el a fidesztákományt, akkor sem egyes szabályai, hanem az összes ellentétes.
2020. nov. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1

Egészséges, ameddig először orra nem bukom.


#2

De, párásodik orrmerevítős maszkkal is, próbáld ki te is, én azt használok. A gumiszegélyessel nem párásodik, de az meg hidegben 5 perc alatt elázik, mivel ha azon megy át a levegő, akkor azon fog lecsapódni a pára, és nem kis mennyiségről van szó.

2020. nov. 15. 07:00
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szemüveges vagyok. Szabad téren nekem nem párásodik egyáltalán. Rosszul hordod. Orrmerevítőst használok.


Nekem akkor párásodik csak, ha a hidegből meleg helyiségbe lépek, de 1 perc alatt az is megoldódik, ahogy a szemüveg átveszi a helyiség hőmérsékletét.

2020. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

1, van olyan maszk, ami oldalra szellőzik és az orrnál csíptető van.

2, Vannak megoldások szemüveg párásodása ellen

3, van szemműtét

Az, hogy te rgyikkel se élsz a te bajod.

2020. nov. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2es és 6os. Nem tudom milyen maszkot használtok, biztos csak én húzom az egyszer használatos maszkot ugy hogy az orromrra fogom, de igen is. K..rvarra betud ugy párásodni hogy még 5percig is olyan.
2020. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

7es.

1. Muta olyat.

2. Írd le.

3.fízeted nekünk?xd

2020. nov. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Kerdezo! A vakok is megoldjak valahogy az eletuket, pedig semmit nem latnak.


(csak szolok!)

2020. nov. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!