Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mai napon pár rokkonnal (3-4...

Mai napon pár rokkonnal (3-4 fő)összeülnénk este beszélgetni iszogatni (sok volt a névnap szülinap a családban). Elvileg ez engedélyezett. Hazafele menet bőven 8után ha megállítanak megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 09:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kis lelkem eddig is nyugodt volt, mivel nagyjából tisztában vagyok vele, hogy az emberiség nagy része milyen szellemi képeségekkel rendelkezik. Jobb meg attól lenne az életem, ha ez a nagy rész elkezdené használni az agyának legalább a kis részét. Ez meg sajnos utópia. Szóval marad az, hogy kösz, neked is.
2020. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kérdező! Egyedül mennél haza?


Nos én ma sétáltam vagy 1 órát Székesfehérváron. Csak egy rendőrautó húzott el, de nem érdekelte mit csinálok. És srácok ez jogilag NEM tilalom! Tilalom alatt nem sétáltatsz kutyát, nem tarthatnak focimeccset (zárt kapusat sem!). Ez csak korlátozás, és arra hegyezték ki, hogy ne bandázzanak az emberek közterületen. A tilalom csak marketing szöveg a szavazóbázisnak, aki már követelte a szigort. Közel van 2022.

2020. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"És srácok ez jogilag NEM tilalom! Tilalom alatt nem sétáltatsz kutyát, nem tarthatnak focimeccset (zárt kapusat sem!). Ez csak korlátozás"

Ilyen emeletes baromságokat honnan sikerül összeszedni?

[link]

Magyar Közlöny, 7662. oldal:

"Este 8 óra és reggel 5 óra között kijárási tilalom lép életbe"

Miért gondolod, hogy te döntöd el, mit lehet és mit nem? A jogalkotó úgy döntött, hogy a kijárási tilalom alól tesz néhány kivételt, de ettől ez még tilalom, mindenkire vonatkozik, és elég súlyosan szankcionálják is a megszegését.

2020. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Épp olyan nincs a magyar jogban, hogy kijárási korlátozás. Csak a tilalom van, ami alól lehet kivételt tenni. Tavasszal is ugyan ez volt jogilag, csak máshogy hívták. De attól még az is tilalom volt, kivételekkel. Amire 22-es gondol, az a statárium.
2020. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A magyar jogban az van amit éppen bele írnak. Most amikor még az alkotmányt is szinte hetente átírogatják meg kiegészíthetik a főnök kénye-kedve szerint, ezen nincs mit csodálkozni.

A jelenlegi helyzetre frissen meghozott jogszabályban az a kifejezés szerepel hogy kijárási tilalom. Szerepelhetne ennyi erővel az is hogy tijárási kilalom. De most éppen ez van, így hívják.

2020. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!