Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag nem lenne bajom, ha a...

Jogilag nem lenne bajom, ha a második sofőr ellen tennék panaszt?

Figyelt kérdés

A múlthéten betelefonáltam a DKV ZRT forgalmi ügyeletére, mert a végállomáson a sofőr egy a város szélén lévő kukoricás szántóföld melletti részen megállt, ember nem volt, de én láttam, hogy leszállt, arrébb ment és feltartotta a kezét, majd pukkantott egyet, elsütött egy nagy valószínűséggel riasztótöltényt. Ezt elmondtam a telefonban panaszként.


Ismerek néhány sofört és szó beszéd is volt, hogy valamelyiknek van fegyverviselési engedélye is, volt rá példa, hogy mutogatta ismerőseinek a kiskönyvet, hogy milyen fegyverei vannak.


Az este felszállok.egy szintén helyi járatos buszra és az adott sofőrt is ismerem, ő is engem, fognék vele kezet és elzavar, hogy húzzak onnan, leordít, hogy van a rovásomon hallotta. Azt mondta, hogy valaki betelefonált a központba, hogy a kollégája lőtt egyet meg ilyesmi, nem szégyellem magam, tudja hogy én voltam (nekem is mutogatta az előbbi sofőr a kiskönyvet a fegyverről), szóval húzzak hátra űljek le meg, hofa megyek, meg hogy innentől nem tárgyal velem.


Kérdésem, hogy ha holnap bemegyek a panaszirodába és írásban beadom a panaszt a tegnap leüvöltözött sofőrrel szemben, mindegy, hogy ismerős, azaz rövid időn belűl a második sofőrt jelenteném, nem lenne bajom?

Hogy nem követnék el rágalmazást?


Csak azért írtam le hosszan, hogy értsétek a kérdést, meg hogy nem szórakozásból jelentem be, hanem oka van annak, amit leírtam. Direkt ezért (is) működik a DKV panasziroda. Ráadásul sok panasz megy be, hogy a sofőr vagy csúnyát mond az utasnak vagy ilyenek... Nem az a cél, hogy kirúgják a sofőrt, hanem, hogy szóljanak neki, ne üvöltözzön az utassal, ilyenek. Aztán, ha több bejelentés megy ugyanarra a sofőrre, akkor gondolom, hogy azt mondaná a főnök, hogy meg kell vállni egymástól.



2020. nov. 8. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Miért van ennyi idiota ebben az országban mont a kérdező? A kérdés nem költői.

Aztán még jopofizni probál :D komolyan mondom undorito.

2020. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegnap is járt itt egy spionfióka.
2020. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Levike, már a buszsofőrök is üldöznek? Valami nem jó a gyógyszereid adagolásával.
2020. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Jajj ne szoval a buszos is levike... édes istenem.
2020. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg ez a perverzitása hogy riasztó patronokat süt el a megálló mellett.

Jó lenne, ha tényleg kezeltetnéd magad Levike mert masszív elmebeteg vagy.

2020. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok buszos, nem érdekelnek a buszok, csak ismerek pár sofőrt, de nem nagyon állnak szóba velem, mert az egyik Hajdúszoboszlón lqkik és az ottani azt a nyomozót ismeri, aki már hallgatott ki gyanusitottként és elmondta, hogy ügyeim voltak, vagy van folyamatba, és a buszsofőrök elmondták gondolom egymásnak, hogy voltak rendőrségi úgyeim és nem tárgyalnak velem azóta sem. De engem nem érdekel, akkor nem tárgyalnak.

Nem érdekelnek.a buszok én a vasutat, a mozdonyokat szeretem, de nem az volt a kérdés.

2020. nov. 8. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!