Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor azt jelenti, hogy nem...

Akkor azt jelenti, hogy nem kell menni tárgyalásra?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt csöng a telefonom és egy kedves kis hangú hölgy telefonált a Békéscsabai Járásbíróságról, aki engem keresett és tájékoztatott, hogy idézve vagyok 5-re -mint vádlott-, azonban a tanú nem tud megjelenni és el lesz napolva a tárgyalás. Van már új időpont, dec.10. 13 óra, majd írásban is ki lesz küldve az idézés.


Azt nem mondta, hogy nem kell menni, csak hogy elnapolva.


Akkor adódik a kérdés, hogy nem kell mennem? Semmi baj nem lesz ha nem megyek? Vagy el kell menni és személyesen megjelenni, majd ott elmondják, hogy nem lesz tárgyalás és el lehet menni, majd dec 10-én visszajönni?



2020. okt. 27. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elnapolva azt jelenti hogy-mivel már tudják hogy meg fog hiúsulni-jegyzőkönyvezik.Azért értesítettek hogy feleslegesen ne menj,mert nem fogsz a jelölt időpontban/tárgyalóban senkit sem találni.
2020. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként én örülök ennek. Dehát ki szeret tárgyalásra menni.
2020. okt. 27. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vádlott vagy az ügyben.

TE, fontos szereplője vagy az ügynek. :)

Nem fognak elfelejteni.Ha menned kell,nem ilyen kedvesen közlik... :)

2020. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elnapolták a tárgyalást, nem kell megjelenned rajta. Nyugodtan mehetsz az eredeti időpontban dolgozni, ülhetsz otthon vagy csinálhatsz bármit, amihez kedved van.

Ám ez csak akkor lesz így, ha megkapod postán az idézést.

2020. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 qkker1 ***** válasza:
100%

"Egyébként én örülök ennek. Dehát ki szeret tárgyalásra menni."


Levike, te már lassan minden héten mész!

2020. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk én egyszer betelefonálnék, hogy elfelejtettem felírni, mikor van a tárgyalás, márcsak, hogy nehogy kiderüljön kamu volt és mégis meg lesz tartva.
2020. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A minap a multkori tárgyalásról a 68 oldalas jegyzőkönyvet kipostázták, múlthéten kaptam meg és oda van írva, hogy kik vannak jelen. A jegyzőkönyvvezető neve is benne van és, aki ma bemutatkozott, azon a néven mutatkozott be, ami szerepel a jegyzőkönyvön.
2020. okt. 27. 22:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem már ennyi elég, hogy nem megyek most 5-én és majd jön írásos idézés is.
2020. okt. 27. 22:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
El leszel ítélve levike előbb vagy utóbb!!
2020. okt. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Minél tovább csúszik, annál bonyolultabb a dolog.

Ha még egy kicsit csúszik, akkor másik bíróval az elejéről meg kell ismételni az egész tárgyalássorozatot.

Ez a törvény.


Nem hiába nyilatkozik neten egy oldalon egy nevét nem közzétévő ügyész, hogy a vádemelés után arra kell törekedni, hogy a lehető leghamarabb tárgyalást tartsni és tárgyalást befejezni, mert az idő elhúzódásával veszélybe kerűl a vád.

2020. okt. 28. 02:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!