Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyermekem apja írt egy...

A gyermekem apja írt egy levelet, hogy lemond a gyerekkel való kapcsolattartásról és soha többet ne keressük, különben feljelent. Ez hivatalos így?

Figyelt kérdés
2020. okt. 21. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
88%
Lemondani a gyerekről nem fog tudni, de a szülői felügyelet gyakorlását rád lehet ruházni. Először kellene tenni egy teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, majd pedig bíróság előtt megegyezni a szülői felügyelet gyakorlásáról.
2020. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
84%
a feljelentés részét nem értem....Kit?Miért?
2020. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így kevés információ.

A gyerek hivatalosan el van helyezve? Közös a szülői felügyeleti jog? Van hivatalos ítélet a láthatásról?


A levelet továbbíthatod a bíróságra egy magad írta kis beadvánnyal, hogy e levél alapján kéred a kapcsolattartás és a szülői felügyeleti jog megvonását.

2020. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Már meg volt az apasági nyilatkozat, majd szétmentünk és nálam lett elhelyezve a gyerek, én kaptam a teljes felügyeleti jogot. Azóta apukának új párja van akivel el akarják játszani a tökéletes családot, amibe az ex és a gyerek nem fér bele, így azt akarja tűnjünk el a képből és egyáltalán ne keresse a gyerek se, különben feljelent zaklatásért
2020. okt. 21. 14:18
 5/25 A kérdező kommentje:
Pedig csak amiatt "zaklattam", hogy néha keresse már a kislányunkat, mert teljesen tönkre van, hogy az apját nem érdekli
2020. okt. 21. 14:19
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem érdemes keresni. Rendezd be úgy az életedet, mintha meghalt volna. A gyerekedet meg vidd el pszichológushoz, hogy segítsen neki feldolgozni az apja elvesztését.
2020. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Erről nem lehet lemondani, nem csak jog, hanem kötelezettség is. Bár nincs szankciója annak, ha nem tartja szülő gyermekével a kapcsolatot.

[link]


Viszont a gyermektartásdíj nem fizetése már bűncselekmény.



Ptk.

4. A kapcsolattartás

4:178. § [A kapcsolattartás joga]

(1) A gyermeknek joga, hogy különélő szülőjével személyes és közvetlen kapcsolatot tartson fenn. A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani.

(2) A gyermekétől különélő szülő - ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani.

(3) A szülőnek joga van gyermekével kapcsolatot tartani akkor is, ha a szülői felügyeleti joga szünetel, kivéve, ha a gyermek vagy a gyermekkel közös háztartásban élő hozzátartozója sérelmére elkövetett cselekmény miatt elrendelt távoltartó határozat hatálya alatt áll.

(4) Kivételesen indokolt esetben, a gyermek érdekében azt a szülőt is fel lehet jogosítani a gyermekkel való kapcsolattartásra,

a) akinek a szülői felügyeleti jogát a bíróság megszüntette;

b) aki hozzájárult gyermekének a másik szülő házastársa által történő örökbefogadásához; vagy

c) akinek szülői felügyeleti joga a gyermek ismeretlen személy által történő örökbefogadásához adott hozzájárulásával vagy azért szűnt meg, mert a szülő a gyermeket - annak érdekében, hogy más nevelje fel, személyazonosságának feltárása nélkül - egészségügyi intézményben, arra kijelölt helyen hagyja, a gyermekért hat héten belül nem jelentkezik, és a gyermek örökbefogadására nem került sor.

(5) * A (4) bekezdés szerinti esetben a szülőnek a gyermekkel való kapcsolattartásra való feljogosításáról a szülői felügyeletet megszüntető bíróság vagy - ha a gyermeket nevelésbe vették - a gyámhatóság dönt.


Btk.

Tartási kötelezettség elmulasztása

212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, és ezzel a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) * Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (2) bekezdés esetén büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig eleget tesz.

2020. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Aha... Akkor simán továbbítanám ezt a levelet a bíróságnak. Apuka ugyanis bármikor meggondolhatja magát és akkor ott leszel egy x éves gyerekkel, aki y éve nem látta az apját, neked meg el kell vele engedni.
2020. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azt is leírta, hogy a gyerektartást utalni fogja továbbra is, mivel az kötelezettsége
2020. okt. 21. 14:27
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

7!


De, le lehet mondani róla. Nem, nem lesz semmi következménye.

2020. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!