Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértést követ el aki a...

Szabálysértést követ el aki a koronavírus-tüneteit eltitkolja?

Figyelt kérdés
Adott egy ember, aki mondjuk belázasodik, köhög, nem érez ízeket. Háziorvossal telefonon konzultál, neki csak egy megfázást vall be, így otthon marad, de nem tesztelik, ő pedig kijár a városba, találkozik ismerősökkel, tesztelni nem jelentkezik. Büntethető aki így cselekszik?
2020. okt. 17. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2020. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Onnantól kezdve, hogy a telefonon távgyógyító csodadoktor biztos ami biztos alapon bevág karanténba, gyógyszert nem ad a tesztelést nem tartja indokoltnak mert ezt kapta utasításba, én meg szarok rá.

Ahogy most állunk csak a saját immunrendszeredre számíthatsz.

2020. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Influenza
2020. okt. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál olyan közegbe ha lázad van se küld el tesztre.


Konrét példa: kolléga gyereke lázas beteg, orvoshoz elmennek oké nátha... Anyukának nem tetszik kifizetik a tesztet a gyerek pozitív... Egész family zsutty karantén.


Ez már hasonló, mint a tv-ben a betelefonálos műsorokat tedd s kezed a tvre és küldöm a gyógyítást kategória.

2020. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"ő pedig kijár a városba, találkozik ismerősökkel"


Én arra vagyok kíváncsi, hogy a SAJÁT lelkiismeretével hogyan számol el, ha valamelyik ismerőse jó eséllyel tőle kapja el, és az ismerős vele ellentétben erősen megszenvedi a vírust, esetleg az ismerőse a tőle kapott vírust továbbadja a szüleinek, akik bele is halnak? Vagy ilyen dolgok már rég nincsenek is az illetőben?

2020. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Ha hozzáférhető lenne a teszt bárki számára aki tüneteket érez akkor jogos lenne ez a legkiismereti kérdés. De a jelenlegi helyzet egy agyrém. Ha igazán lelkiismeretes vagy akkor egy hapci után maradj otthon és zárkózz be két hétre mert lehet hogy koronavírus.

2020. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

"Ha hozzáférhető lenne a teszt bárki számára aki tüneteket érez akkor jogos lenne ez a legkiismereti kérdés"


A kérdező leírt tünetekkel kb 100%, hogy koronavírus. Aki ennek ellenére teszt nélkül felelőtlenül emberek közé megy, az gyakorlatilag sorozatgyilkos.

2020. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy orvos és nem tesztelték az embert akkor csak feltételezés. 99% lenne akkor ha pozitiv a koronavírus teszt. A kormány is folyamatosan arra hivatkozik, hogy ez orvosszakmai kérdés és politikusnak, magánembernek nincs joga dönteni.
2020. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, közeli ismerős. És nem csak azért írom, hogy ne nekem legyen kellemetlen..:D egyébként abban a közegben többen is kijárnak ugyanilyen tünetekkel, plázákban, szórakozóhelyeken megfordulnak. Arra voltam kíváncsi, hogy ez büntethető-e, ha kiderül, vagy csak etikai kérdést vet fel.


Köszönöm a válaszokat :)

2020. okt. 20. 10:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!