Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt munkaadóm peren kívüli...

A volt munkaadóm peren kívüli egyezségében a felajánlott összeget nem fogadtam el. Ha munkaügyi perre kerülne sor, mire számíthatok a perben?

Figyelt kérdés
A bíróság kötelezheti e a munkaadót a felajánlott összeg kifizetésére, vagy a keresetnek megfelelően fogja elbírálni a ki nem fizetett munkabéremet? Legrosszabb esetben kötelezheti e a volt munkaadómat az általa felajánlott összeg kifizetésére?
2020. okt. 4. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a peren kívüli megállapodást ha nem fogadod el, akkor a bíróság dönt és semmi köze az ítéletnek ahhoz, hogy mit ajánlottak fel előtte. Akár az is lehet, hogy a munkaadó nyeri meg. Semmi összefüggés a peren kívüli egyezség és a per, a bíróság döntése között.
2020. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bíróság kapásból meg tudná ítélni a munkaszerződés és a Munka tv. rendelkezései alapján, hogy munkáltató ajánlata törvényes volt-e vagy sem.

Tegyük fel törvényes volt (pl. 10 évet dolgoztál ott, szerződésed végkielégítést külön nem szabályozott, munkáltató ajánlata Munka tv. szerinti 3 hónap távolléti díj összege volt).

Akkor kb. azt javasolná bíróság, hogy az egyezség az legyen, hogy te elfogadod a munkáltatód törvényes ajánlatát és kifizeted eddigi költségeit (ami már ebben a pillanatban legszűkebben úgy 350 ezer lenne, ha csak 5 ügyvédi óra ment rá, 50 ezer Ft + ÁFA óra egy átlagos ügyvédi óradíj, 1 órában tanulmányozta az ügyet, 1 órában írta meg a bíróságnak munkáltató álláspontját, meg most 3 óra a mai tárgyalás).


Kp.

“ 65. § [Egyezség létrehozása]

(1) Ha a jogvita tárgya lehetővé teszi és jogszabály nem zárja ki, a bíróság a felek közt egyezség létrehozását kísérli meg, ha erre az ügy körülményei alapján észszerű időn belül esély mutatkozik.

(2) A bíróság az egyezség létrejötte érdekében

a) tájékoztatja a feleket az egyezség előnyeiről és feltételeiről,

b) tájékoztatja a feleket a közvetítői eljárás lényegéről, igénybevételének lehetőségéről és feltételeiről,

c) az általa javasolt egyezséget a tárgyalás előkészítése során írásba foglalva vagy a tárgyaláson jegyzőkönyvbe foglalva a felek elé tárhatja, illetve

d) a feleket egyezségi kísérletre idézheti.”

2020. okt. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad le a fő dolgot: Hogy miért vitted az esetet munkaügyi bíróságra.

Ha ezt tudjuk, akkor jobban meg tudjuk mondani, hogy mire számíthatsz.

2020. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!