Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha decemberre napi 200 halott...

Ha decemberre napi 200 halott várható a vírus miatt, nem kéne még időben valamit tenni?

Figyelt kérdés

Nem én találom ki:

Decemberben naponta több mint kétszázan halhatnak bele a koronavírusba Magyarországon egy amerikai járványmodell szerint


[link]


Vannak akik szerint drasztikus intézkedésekre lenne szükség. A mostani (fél)svéd intézkedési modell édeskevés már ide.

Iskolák pl azonnal zárandóak lennének legalább középiskolák egyetemek esetében (csak egy példa a drasztikusságra). Bár lehet már eső után köpönyeg.


Ha bekövetkezik, amit a járványmodell jósol, ki fog elszámolni a társadalom felé?


2020. okt. 4. 10:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

"És utána mi lesz? Mi garantálja, hogy a vírus 2 hét után eltűnik mindenhonnan és nem tér vissza soha?"

Az emberek immunrendszere. Nincs olyan, hogy valaki egy évig koronavírusos. Kb. 2 hét a lefutása. A gond az, hogy átadják, mielőtt letelne ez az idő. Ha nem adják át, mindenkinek az immunrendszere megbirkózik vele szépen.


"amit felvázolsz, az egy utópia (vagy disztópia?): nem lesz olyan, hogy az egész világ összefog és bezárja magát 2 hétre"

Mert? Mármint értem én, hogy nem lesz, mert nem akarjátok. De ha akarnánk, akkor gond nélkül lehetne.


"Csakhogy nincs szükségállapot."

Ja, akkor elnézést. Ha szerinted ez így full jó, akkor értem hogy miért nem akarsz megoldást... De pl. szerintem nem jó, én meg szeretnék tényleges megoldást, nem ökörködést.

2020. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudjátok meggyözni, ne is próbálkozzatok.

Èn itt azèrt írom meg a véleményem, mert remélem, hogy nincs igazam. Elég negatívan látom a jövöt, és nem a vírus miatt.

Bárcsak valaki meggyözne, hogy tévedek. Eddig nem sikerült, de nyitott vagyok rá.

A kérdezö nem ilyen. Ragaszkodik az igazához. Ö csak véleményt nyilvánít, nem kérdez. Oktat...

2020. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%

Szlovakban elek itt semmi nincs.csak uzletekben max azt ennyi.mi meg kulfoldre is jarhatunk es szabadon vissza is lehet jonni.

Ami tobbi parasztvakitas es fosodrasu media humbug.

2020. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
41%

Amit tenni lehetne, az a veszélyeztetett korcsoport (nyugdíjasok) teljes kijárási tilalma, heti mondjuk két ingyenes élelmiszer kiszállítással (mármint kiszállítási díj nélkül).


Ezt azért nem fogják megvalósítani, mivel a nyugdíjasok jelentik a Fidesz legstabilabb szavazóbázisát. Mármost a nyugdíjasok már tavasszal is sz*rtak az egészbe, azt hangoztatván, hogy ők x évet leéltek, nekik joguk van ahhoz, hogy reggel hatra menjenek a boltba. Ha a fent említett intézkedést bevezetnék gyanítom a nyugdíjasok legalább harmada elpártolna a Fidesztől, és így buknák a 2022-es választásokat.

2020. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek immunrendszere. Nincs olyan, hogy valaki egy évig koronavírusos. Kb. 2 hét a lefutása. A gond az, hogy átadják, mielőtt letelne ez az idő. Ha nem adják át, mindenkinek az immunrendszere megbirkózik vele szépen."


Nekem vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy tényleg el lehet-e vágni egy ilyen súlyosan fertőző vírus terjedését ezzel a módszerrel. Semmi nem garantálja, hogy nem marad meg valahol a vírus, akár olyan emberekben, akiket nem megfelelően teszteltek/nem tartották a világkarantént, akár valamilyen élettelen hordozón. Onnantól kezdve pedig terjed újra. Mint ahogy tavasz előtt azt hittük, hogy ez csak a kínaiakat érinti, aztán csak elérte Európát.


"Mert? Mármint értem én, hogy nem lesz, mert nem akarjátok. De ha akarnánk, akkor gond nélkül lehetne."


Én valóban nem akarom, de nyilván nem ezért nem lesz. Azért nem lesz, mert

- a világban ilyen összefogásra nem volt még példa, és tetszik-nem tetszik, az egy utópia, hogy ilyen lesz,

- a "2 hétre bezárunk mindenkit" elég nagy áldozat, és nem is biztos, hogy tényleg megvalósítható,

- a remélt haszon elérése kétséges, és meg is kérdőjelezhető az áldozattal szemben (alacsony halálozással járó, többségében enyhe tüneteket okozó vírus).


"Ja, akkor elnézést. Ha szerinted ez így full jó, akkor értem hogy miért nem akarsz megoldást... De pl. szerintem nem jó, én meg szeretnék tényleges megoldást, nem ökörködést."


A szerintem full jó és a szükségállapot között vannak fokozatok. Az biztos, hogy ezt a helyzetet háborúhoz hasonlítani balgaság. Szerintem sem jó, amit a kormányok csinálnak, hiszen pont ők idézték elő a gazdasági összeomlást, amikor ésszerűtlenül és kiszámíthatatlanul elkezdtek döntéseket hozni, miközben a járványt ezzel nyilvánvalóan nem lehet legyőzni, legfeljebb késleltetni.


Viszont azt gondolom, tényleges, végleges megoldás nincs. Amíg nincs oltóanyag, meg nincs nyájimmunitás, addig csinálhatunk bármit, az legfeljebb addig fog működni, amíg a kemény korlátozásokat fenntartjuk, utána pedig szárnyal tovább a vírus. Ellenben a kemény korlátozások egyértelmű gazdasági összeomlást hoznak, az pedig közvetetten ugyanúgy emberi életeket követel, mint a vírus.

2020. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

mennyit kell szívni ehhez a "világkarantén" kitalálásához, nem tudni. :D


ez már többször szóbakerült, nincs olyan, hogy mindenki elzárja magát 2 hétig, mert a jelenlegi járvány csak egy huszadrangú dolog a világon...


ha mindenki bezárkózna, akkor orvos sem lenne, és így kórházi ellátás sem.

kapsz egy szívrohamot a nagy bezártságban, hova fogsz fordulni?


nem lenne rendőr sem. feltörik az autódat és elviszik, kihez fordulsz? :D

mert például egy autótolvaj nyilván az otthonmaradást is pont annyira fogja leszarni, mint azt, hogy akár börtönbe kerülhet a lopás miatt...


tehát akkor mégse maradhatna otthon mindenki...így viszont hát akkor mégsem fog megállni a terjedés. szívrohammal bekerülsz a kórházba, aztán az életed megmentik, de az orvos meg az előző betegtől elkapott coviddal megfertőz...kellemetlen szituáció.

2020. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mégis mit tenni?
2020. okt. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
18%

Nem kéne, mert akkor az lesz a következmény, hogy az emberek kevesebbet dolgoznak.

És akkor a szagos dakota, meg a bandája kevesebbet tud lopni, sőt, Mészáros, Tiborc, vagy a yachtos tolvaj akár meg is sértődhet.

2020. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!