Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Nekem egyáltalán nincsen már ötletem.

Figyelt kérdés
Több mint 1 hónapja jöttem haza Németországból. Annak rendje és módja szerint leadtam az igazolást a németországi biztosítási időmről. Elírták a biztosítási időmet, nem lehet tudni, hogy miért. Ezért vissza kellett mennem amikor kiderült, hogy véletlenségből 2 hétig elfelejtették visszaaktiválni a TAJ kártyámat, vagyis a rendszerbe még mindig teljesen érvénytelen. Végül kérték, hogy küldjek hallgatói jogviszony igazolást mivel egyetemen tanulok, bár már korábban is tanultam, de mégis újra igazolnom kell ezt. 2 napon belül el is küldtem a megadott email címre az igazolást. Majd pár nap múlva jött a "fenyegető levél", hogy nincs jogosultságom, be kell fizessem magam után a TB járulékot. ÚGY.. hogy nekem augusztus 8-áig van igazolt német biztosításom, de ők követelik tőlem a pénzt júliusra is. Egyetlen egy telefonszámon nem lehet őket elérni mert nem kapcsol ügyintézőt, emailre nem válaszolnak, személyesen nem lehet odamenni csak időpontra, úgy hogy csak ügyfélkapu regisztrációra van időpont egy hónap múlvára, mindeközben pedig nekem súlyos panaszom van ami miatt orvoshoz kellene, hogy jussak.Ja, és azt ne felejtsük el hogy nyílvánvalóan majd közölni fogják, hogy szerintük nem haldoklom (ami egyébként nem is biztos..) de nem fognak így kivizsgálni, főleg ha még tovább húzzuk az időt. Arra pedig nincsen több száz ezer forintom, hogy kivizsgáltassam magam ..23/L

2020. szept. 22. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

"Elírták a biztosítási időmet"

Miért nem reklamáltál? Ott és akkor, hogy el van írva?

2020. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem így működik.

Mindenkit ellátnak ez nem az USA. Az orvos látja azt hogy jelez a jogosultságod, de csak ennyi. Kapsz egy papírt tőlük, amit alá kell írnod, hogy figyelmeztettek, nem aktív a jogosultságod és neked rendezned kell KÜLÖNBEN majd ki kell fizetned a vizsgálat költségét.

De ettől még mindent meg fognak csinálni és nem kell fizetned érte.

Nálam is több évig volt ilyen, pedig állami intézménynél dolgoztam, csak határozott idejű szerződésekkel. Amikor az egyik lejárt, akkor "kivettek" a befizetők közül és amikor az új szerződésemmel elkezdtem dolgozni, akkor hónapokig nem volt aktív a TB kártyám. Pedig rendesen kaptam a fizetésemet és vonták belőle a járulékot, csak nem ment át a rendszeren. Többször voltam közben orvosnál, minden esetben piros volt a lámpa a TB kártyám ellenőrzésekor és egyszer sem kaptam utána semmilyen számlát, mindig elláttak rendesen. csak alá kellett írnom a papírt hogy tudom hogy gond van, most szólnak róla, és az én dolgom rendezni.

Hidd el az az 1 hónap semmi. Menj el nyugodtan orvoshoz, ha szólnak hogy gond van a biztosítási jogviszonyoddal, mond azt hogy tudod, már intézed, a külföldi jogviszonyodat nem tudták még átvezetni a mostani egyetemi jogviszonyoddal. Több nem kell, hidd el hallottak ők ennél cifrább történeteket is, nem rájuk tartozik, ők mindenképpen ellátnak, a számla már nem az ő gondjuk.

Az augusztusi TB-t fizesd be és ennyi.

2020. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!