Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági végrehajtásban kérem...

Bírósági végrehajtásban kérem a segítséget A bírósági végrehajtó még csak nem is válaszol a postai könyvelt küldeményeimre. Mit tehetek? A Végrehajtói Kar úgy szintén nem válaszol a leveleimre szabályos ez?

Figyelt kérdés
Adósomnak, a végrehajtó a munkabéréből letiltást rendelte el, a tartozásának a megtérülésére. Vannak hónapok amikor utalásokkal 32000 Ft -okat utal adós munkáltatója, de olyan is van, hogy 16000 Ft utal vannak hónapok amikor meg nincsenek utalások. Mit tanácsoltok nekem, mit tegyek? Hol? Mit mond erre a Vh. törvény?
2020. szept. 18. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert az adósod jövedelme hónapról-hónapra változik.

Ne keress senkit, minden teljesen törvényes.


Legyen a példa, hogy:

- egyik hónapban 111 ezer a nettója, amiből ha levonunk pl. 35 ezer gyerektartás, 28,5 ezret (öregségi nyugdíj összegének megfelelő összeg, melyet a levonás nem érinthet), akkor maradék 48 ezer harmadát (16 ezret) kapsz;

másik hónapban meg 159 ezer nettót, ha ezekből vonjuk le 35+28,5 ezret, akkor 96 ezer harmada 32 ezer.


Vht.

A levonás közös szabályai

61. § (1) * A végrehajtás során a munkabérből történő levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelő, abból a külön jogszabály szerint levonással teljesítendő adónak (adóelőlegnek), társadalombiztosítási járuléknak, magánnyugdíj-pénztári tagdíjnak, továbbá egyéb járuléknak a levonása után fennmarad.

(2) Az (1) bekezdés szerint csökkentett összegből - e törvényben foglalt részletes szabályok szerint - általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen legfeljebb 50%-ot lehet levonni.

62. § (1) A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén.

(2) Ha az adós több munkáltatótól kap munkabért, az (1) bekezdés szerinti mentesség őt abból a munkabérből illeti meg, amelyet elsőként tiltottak le.

(3) Ha az adós ugyanattól a munkáltatótól egyidejűleg több jogcímen kap munkabért, ezeket az (1) bekezdés szerinti mentesség szempontjából összevontan kell figyelembe venni.

63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét.


[link]

2020. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha annyi a jövedelme, annyit kapsz, ahogy első írja.
2020. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a végrehajtó bármikor ellenőrizheti az adós munkáltatóját, hogy a levonások törvényesen folytatódik e. Az hogy sem a végrehajtó sem a Végrehajtói kar nem válaszol postai tértivevényes küldeményeimre, ez szerintem törvény ellenes cselekedet. Tény hogy ebben az eljárásban már egyszer a végrehajtó befejezettnek mondta ki az eljárást,azonban a bíróság mivel az adós csak magára hagyatkozva állította a végrehajtónak azt, hogy már nem áll fent tartozása, amit a végrehajtó elfogadottnak vett.Sőt a bíróság azt is megállapította, hogy az adós a fent álló kamatokat sem fizette ki. ( Ez az ügy 2008. évi ügy, és akkor még évi 20%-os kamatot ítélt a bíróság, az adós mind végig kitudta a végrehajtót játszani, azaz az orránál fogva vezette.
2020. szept. 18. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ellenőrizheti.

Vht.

60. § * (1) A végrehajtó a munkáltatónál - szükség esetén a 33. § alkalmazásával - a helyszínen is ellenőrizheti, hogy a munkabérre vezetett végrehajtás szabályait a munkáltató megtartja-e.

(2) A munkáltató az (1) bekezdés szerinti eljárás során köteles biztosítani a végrehajtó részére a munkahely területére vagy az ügyintézés helyszínére történő belépést és a munkáltatónak az adósra vonatkozó személyi nyilvántartásába, valamint az adós munkabérére, és a letiltás foganatosítására vonatkozó iratokba történő betekintést.


Ugyanakkor a Vht. nem ismer olyan eljárást, hogy a tartozást követelő a bírósági végrehajtóval bármilyen más módon is kommunikáljon a rendszeresített nyomtatványokon kívül. Amik közt meg nincs olyan, hogy noszogassuk, hogy jobban végezze a munkáját.


Egyébként ha az adós legálisan vállal munkát Magyarországon, akkor nem tudja kicselezni a levonást.

[link]

2020. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kicselezte nem egyszer adósom a végrehajtót, úgy,hogy adós megszüntette a munkaviszonyait, az új munkáltatójánál viszont nem kérték be a tartozásigazolását, és e nélkül munkaviszonyban dolgozott adós. Amikor kértem a végrehajtót, az adósomnak az új munkáltatójának a feltárására, akkor derültek mindezek ki. De a végrehajtó semmit nem tett ez ügyben. Még ma is nagyon sok munkáltató nem kéri be a tartozásigazolásokat és e nélkül foglalkoztatja.Pl Metróknál, közterület felügyelőségnél, (tisztelet a kivételnek) Számos vagyonőr cégek nem kérik be a tartozásigazolást az alkalmazott munkavállalóktól. Úgy tudom annak a bekérése nélkül nem is állhatna munkába az a személy aki nem adja át a tartozásigazolását.Nos ha egy adós akinek vonják a bérből-i letiltását, és megszünteti a munkaviszonyát, bár a munkáltatója kiadja a tartozás igazolását, de azt nem adja át munkalétesítésekor a munkáltatójának, így már is levonások nélkül tud munkaviszonyban dolgozni két hónapig, aztán ismét megszünteti a munkaviszonyát, ez a munkáltató kiadja a dolgozónak a tartozásigazolást, de arra az van feltüntetve hogy tartozása nincs. Ha egy új munkáltatónál felvételt nyer ez a dolgozó, ott már leadja a tartozás igazolást amint tartozás nincs igazolást jelent.Na ez az adósok trükkjei a tartozásigazolásoktól való megszabadulásoktól. Ez egy ördögi kör, a végrehajtó nem foglalkozik az ilyen ügyekkel. A Rendőrség, úgyszintén nem foglalkozik az ilyen ügyekkel, de nekem nem egy ilyen kérelmemet utasított el a munkaügyi felügyelőség! Ki ellenőrzi ma a végrehajtókat és a munkáltatókat? Senki!!!!! De az is lehetséges hogy csak itt Borsod Megyében van ez így!
2020. szept. 19. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Panasz ügyben a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar az illetékes szerv.

Ha ez neked fontos ügy, akkor lapozd végig ennek IM rendeletét:

[link]



De tényleg az van, hogy a Vht. nem ismer olyan eljárást, hogy tartózást követelőként a bírósági végrehajtót kérd vagy felszólítsd arra, hogy az adósod felé éljen ellenőrzési jogával (joga, nem kötelezettsége!).

Ehhez meg a Vht.-t lapozd át:

[link]

2020. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elso 3 honap próbaidő, nincs levonás. Azon tul volt ez?
2020. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!