Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatással vádoltak meg a...

Zaklatással vádoltak meg a munkahelyemen. Mit tehetek és mik lehetnek a következmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A munkahelyemen csoportvezető vagyok.

Az egyik beosztottammal közelebbi kapcsolatba kerültünk és mindennap beszéltünk hétvégén és hétköznapokon is munkaidőn kívül facebookon.

Szexről is volt szó és leírtam neki egyszer hogyan szexelnék vele.

Ezután is jó viszonyban maradtunk sűrűn udvaroltam neki, amit a kollégák is láttak. Ő mindennap haza vitt engem autóval és puszival köszöntünk el egymástól. A munkahelyen is adott puszit, ha cserébe előbb elengedtem haza. Egy idők után kezdett változni a helyzet, sokat veszekedtünk, de ettől függetlenül mindennap hazavitt és a puszik is maradtak összesen kb 20 alkalommal leírtam neki mennyire szeretem... Most jelenleg mindenkinek ezeket az üzeneteket mutogatja a munkahelyen, hogy miket írtam neki ésa héten berendelte a főnököm, hogy szexuálisan zaklatom.

Én egy héttel ezelőtt elmondam neki mindenki előtt, hogy már nem vagyok belé szerelmes. Most pedig ezzel vádol. Azt tudni kell, hogy már több, mint 2 hete nem írtam neki semmi különöset. Illetve azt is , hogy sokszor elmondta mennyire tetszik neki, hogy kitartó vagyok.

Most a főnököm miután kitört ez a botrány azt mondta lesz egy meghallgatás.

Én már melóhelyet keresek magamnak, mert tudom mi lesz a vége. De szerintetek mit tudnék csinálni?

Szerintetek ez jogos?



2020. aug. 21. 15:15
A kérdező szavazást indított:
Ez zaklatás
Nem zaklatás
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a mondást a házi nyúlról...
2020. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Fogdosod, hívogatod, irkálsz neki? Nem? Akkor milyen zaklatásról beszélünk? Ameddig őt ez nem zavarta, nem értelmezhető a kifejezés. Ja meg egy zaklatót valahogy nem szoktunk puszilgatni és hazafuvarozni...

Az a baj viszont, hogy ezt nehezen lehet bizonyítani, egy ember szava a másik ellen.

2020. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A munkahelyen is adott puszit, ha cserébe előbb elengedtem haza."

Ez nyilván pár embernél kiverte a biztosítékot.

2020. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ennél kevesebbért is kirúgtak magasabb beosztású embereket.
2020. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"l. A munkahelyen is adott puszit, ha cserébe előbb elengedtem haza. "


🤣

2020. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A munkahelyen is adott puszit, ha cserébe előbb elengedtem haza."

Jó balek vagy amúgy már bocsi😂

2020. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk mit mond a jog:

2012. évi C. tv. (Btk.) 222. § (1):

Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A zaklatásnál fontos megjegyezni, hogy a törvényi tényállás csak úgy valósul meg, hogyha a jogszabályban leírt cselekményt rendszeresen vagy tartósan követik el.

Nem minősül zaklatásnak továbbá az sem, ha a sértett a cselekményt nem ellenzi. Itt ugye hazaszállított az autóval, puszit adott, beszélgetések sora történt munkaidőn kívül is, amire gondolom a másik is vevő volt.

Ezáltal nem hinném, hogy megvalósulna a zaklatás. A Messengeren történő beszélgetéseket gyanítom tudod bizonyítani, hiszen megvannak.

Mivel az írásodból nem derül ki, hogy ezzel Te előnyre tettél volna szert, ezért a hatalmi vagy befolyási helyzettel való visszaélésbe most nem mennék bele.


Egy szóval: nem hiszem, hogy a kirúgásod jogos lenne, még ha etikátlan dolgot is követtél el (előbb hazamehet egy pusziért cserébe).

A nő is akarta, nem egyoldalú kapcsolatról volt szó, ami azért elég fontos. Emiatt nem zaklatás.

2020. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincsenek meg a beszélgetések, csak neki. Én töröltem már egy hónapja, mivel nekem akkor lett egy kapcsolatom és nem akartam bonyodalmakat.

De neki megvannak és mutogatja fűnek fának bizonyos részleteket belőle. Amiket ő ír azt nem mutatja senkinek.

2020. aug. 21. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Nos, hát ez elég nagy hiba volt. Ez esetben a bizonyítékod az Ő kezében van, ami a Te szemszögedből nézve nem kecsegtet túl sok jóval.

Igazából, ha még nem törölte ki a saját részét a beszélgetésből (amit kétlek), akkor a meghallgatáson megkérheted, hogy mutassa be az egész beszélgetést. Ha nem hajlandó rá, akkor az a többieknek gyanús lesz, viszont ha törölt mindent, akkor a visszafelé sül el a dolog.

Sajnálom

2020. aug. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A facebook, messenger üzenetek megvannak, hiába törölted.

Letudod tölteni a fb fiókodba belépve és a beállítások-adatok letöltése gombra kattintva.

A messenger meg kijelzi, ha valaki eltávolít egy üzenetet egy beszélgetésből, nyoma marad, ígyis-úgyis.

Amúgy a bejegyzésed alapján 5-6 évesnek mondanálak titeket, öcsém, ilyet az óvodában csinálnak a dedósok.

2020. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!