Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közigazgatási eljárás szabályt...

Közigazgatási eljárás szabálytalan balra kanyarodás miatt, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Barátomnak egy hónapja kiküldtek egy levelet hogy a kocsijával valaki szabálytalanul balra kanyarodott egy közteres kamerafelvétel alapján, nevezze meg az illetőt. Nem nevezte meg, mivel magára vagy közeli hozzátartozóra nem köteles terhelő vallomást tenni, ezt meg is írta nekik. Ekkor egyébként úgy tűnt, ez egy szabálysértési eljárás, úgy gondoltuk itt le is zárul az ügy.


Nem rég viszont kapott egy levelet hogy be kell mennie tanúskodni, és ebből a levélből kiderült, hogy ez egy közigazgatási eljárás.


Ha ugyanezt nyilatkozza személyesen, megúszható, hogy fizetni kelljen? Tudom, elvileg nem, mivel az üzembentartóé a felelősség, ha nincs meg a tettes, viszont azt nem értem, hogy lett a szabálysértési eljárásból közigazgatási. Van valami tippetek, hogy hogy úszható meg a fizetés, illetve hogy most mi fog történni?


2020. aug. 11. 22:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

közben ilyet is találtam:


"Amennyiben a felügyelő a szabályszegést kizárólag technikai úton észleli, és nincs mód az értesítés elhelyezésére, a felvett jármű üzembentartójának objektív felelőssége alapján történő bírságszabás kizárt.


Mivel ebben az esetben tehát nincs objektív felelősség, a sofőr gyakorlatilag következmények nélkül letagadhatja, hogy ő vezette az autót. Így a jelenlegi szabályok és jogértelmezés alapján jó eséllyel meg fogja úszni a büntetést."

2020. aug. 11. 22:27
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Büntetés biztosan lesz, börtön aligha.

Ha nem nevezett még senkit, akkor övé a sár.

De nem értek a joghoz, hogy mi a különbség a kétféle eljárás között.

2020. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
objektív felelősség = a jármű üzembentartója kapja a büntetést.
2020. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

börtön, baszki, az még a pedofiloknak sem jár ebben az országban. ha nem tudod, mi a különbség, minek válaszolsz?


objektív felelősség = a jármű üzembentartója kapja a büntetést.

Igen, de elvileg ilyen esetben kizárt az objektív felelősség, viszont közigazgatási eljárás van, ahol objektív felelősség van. Na ilyenkor vajon mi van? Valahogy kérvényezzük, hogy ez szabálysértési eljárás legyen? Ha igen, hogyan?

2020. aug. 11. 23:06
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

#4, de te se tudod a különbséget, akkor miért akarod ez egyiket választani a másik helyett?

😂

2020. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is ez volt a kérdésem, hogy mi a kettő között a különbség. Szabálysértési eljárásnál nincs objektív felelős, tehát ha nem nyilatkozik a barátom a tettesről mert az ő maga, vagy közeli hozzátartozó, akkor ejtik az ügyet. Ezért kéne ennek szabálysértési eljárásnak lennie, és nem közigazgatásinak, hiszen elvileg ilyen ügyben nincs objektív felelős.
2020. aug. 11. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, ennyi, igaza van a kérdezőnek.

Nem kell vele foglalkozni és majd ejtik az ügyet:D


Haverom egyszerűen nem nyitott ajtót és ennyivel megúszta, nem kell ráparázni!!!!

2020. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

persze, nem csinálunk semmit, aztán majd lesz összesen fél misi a tartozás :D meg elárverezik a kocsit.


látom igazi szakértők járnak ide :D

2020. aug. 12. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:

#6, tényleg nem az volt a kérdésed, hogY mi a különbség a szabálysértési S közig eljárás között, pedig az a problémád.

Azt kérdezted, mire számíthatok.


Ezért írta a #2, tök pontos választ, amú y görgettem volna.

De amilyen jó fej vagyok kikujáztam ezt, neked.

A válaszom nem változik ettől.

Az újabb kérdésedre, hogy te választhatod-e még az eljárás típusát biztos a tudásom: nem. A terhelnek nincs ehhez joga.


[link]

2020. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, olvastam ezt a cikket, de mi van azzal, amit az első válaszomba bemásoltam, hogy ilyen esetben nincs objektív felelős?


Ha valaki járt már így, leírhatná, hogyan úszta meg.

2020. aug. 12. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!